REKLAMA

Koniec ery Przybylskiego? Będzie nowy dyrektor szpitala w Końskich?

Wielkie zmiany już od środy szykują się w Szpitalu im. św. Łukasza w Końskich. Dziś o północy swoją kadencję na stanowisku dyrektora kończy Wojciech Przybylski i jak zdradza nam – nie zamierza walczyć w konkursie o ponowne zatrudnienie. To oznacza, że prawdopodobnie od jutra lecznicą będzie zarządzać nowa osoba. Kto? Próbujemy odpowiedzieć na to pytanie. 

REKLAMA

Doktor nauk medycznych Wojciech Przybylski stanowisko naczelnego dyrektora szpitala w Końskich pełni od 1992 roku. Po 30 latach jego zarządzania placówką nastąpią zmiany. Wciąż pracującego dyrektora poprosiliśmy o komentarz do tej sprawy –„Mając zgodnie z ustawą dwa lata do wieku emerytalnego zaproponowałem Zarządowi Powiatu Koneckiego by moja umowa została formalnie przedłużona. Nie dostałem jednak takiej propozycji” – mówi nam Przybylski.

REKLAMA

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić zarząd powiatu chce przeprowadzenia pełnej procedury konkursowej. Od czasu wygaśnięcia umowy obecnego dyrektora ma na jej rozpoczęcie trzy miesiące. Przez ten czas jednak ktoś musi pełnić funkcję zarządzającego lecznicą –„Ja nie będę tej funkcji pełnił. Mogę też już dzisiaj zapewnić, że nie wystartuje w konkursie na dyrektora” – mówi nam Przybylski.

Co więc czeka konecki szpital? Prawdopodobnie już w środę Zarząd Powiatu Koneckiego przedstawi osobę, która zostanie dyrektorem, ale tylko na czas prowadzonego konkursu. Spotkanie zarządu planowane jest na godziny poranne. Z naszych informacji wynika, że niemal na pewno będzie to któryś z obecnie zatrudnionych w placówce lekarzy. Na giełdzie pojawia się wiele nazwisk, ale najbardziej prawdopodobne źródła mówią o znanym ortopedzie. Przypomnijmy, że na oddziale ortopedii pracują tacy medycy jak Tomasz Zięba, Grzegorz Mejnartowicz, Sławomir Rowiński, Marek Figiel, czy Marek Kazusek (pełną listę lekarzy pracujących na tym oddziale znajdziecie TUTAJ).

Jak udało nam się ustalić nowa osoba będzie pełnić funkcję na czas konkursu. Może w nim wziąć udział, ale to nie oznacza, że długofalowo będzie szefem koneckiej lecznicy.

Jeżeli tylko nazwisko nowego dyrektora zostanie ujawnione z pewnością je Państwu przekażemy.

REKLAMA

7 thoughts on “Koniec ery Przybylskiego? Będzie nowy dyrektor szpitala w Końskich?

  1. Szpital padnie jak ktoś inny zacznie nim zarządzać, takiego doświadczenia nie ma nikt jak pan Przybylski. Myślę, że miasto i powiat dużo na tym straci. Współczuję następcy, bo ma powieszoną poprzeczkę bardzo wysoko przez obecnego dyrektora… szkoda, że obecny dyrektor nie zdecydował się kandydować, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę tych konowałów w radzie powiatu to trochę mu się nie dziwię. Walka z wiatrakami…

  2. Pingback: Andrzej Trofimiuk nowym dyrektorem Szpitala w Końskich | TKN24

  3. Panie Karolu- w punkt!!!
    Nie znajdą w życiu lepszego dyrektora! Tylko szkoda że politycy z powiatu nigdy go nie doceniali i nie podziękowali!

    • Zgadzam się z Panią, a jeśli jest tak jak Pani pisze, że nawet nie podziękowali to świadczy o poziomie kultury tych polityków. Nie wiem kto wybiera tych ludzi… Myślę, że ten szpital jest siłą napędową dla całego powiatu, ale politycy nie zdają sobie sprawy z tego. Jak znam życie zaraz poobsadzają stołki swoimi „specjalistami” i doprowadzą do ruiny. A potem będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów, i nic nam w tych Końskich nie zostanie… ale wiadomo Polak mądry po szkodzie. Życzę panu Przybylskiemu, żeby nie musiał nigdy więcej pracować pod takim szefostwem. Swoją drogą jak tak zarządza szpitalem to jakby zarządzał całym powiatem? Przybylski na starostę!!!

  4. Wybitna osobowość, wielki talent,spektakularny sukces małomiasteczkowego szpitala,dzięki tej własnie osobie.Niebawem nastąpi zmiana ,strach pomyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *