REKLAMA

Koniec grania w B Klasie! GLKS Fałków z awansem [zdjęcia]

Za nami ostatnia kolejka sezonu 2023/2024 w B Klasie. Wiemy już, że GLKS Fałków awansuje do wyższych rozgrywek, a z tej okazji na zakończenie sezonu w tej miejscowości zorganizowano specjalny familijny piknik. U nas więcej o ostatniej serii gier, podsumowanie rozgrywek i zdjęcia z festynu przy GLKS.

REKLAMA

Zanim o sukcesie Fałkowie i imprezie, która tam została zorganizowana należy wspomnieć o drugim reprezentancie powiatu koneckiego w B Klasie, czyli o Tęczy Gowarczów.

REKLAMA

W niedzielę gowarczowianie przegrali  swój ostatni mecz w tym sezonie:

ULKS Łączna 4 — 2 Tęcza Gowarczów

Tęcza kończy rozgrywki z dorobkiem 15 punktów w 18 meczach, na 8 miejscu w tabeli.

GLKS Fałków – Top Spin Promnik 3:0 

Ostatni mecz sezonu fałkowianie wygrywają walkowerem, bo rywal nie dotarł. Kończą rozgrywki na 1 miejscu w tabeli z dorobkiem 46 punktów. Po 8 latach GLKS awansuje do A Klasy, gdzie już od rundy jesiennej podejmie rywalizację.

Na zakończenie sezonu na „Zamkowa Arena” przygotowano prawdziwą fetę. Na miejscu była dmuchana zjeżdżalnia dla najmłodszych, konkursy piłkarskie, lody i napoje, a także grill z pyszną kiełbaską.

Dziękowano za awans trenerowi Kamilowi Jarząbowi oraz jego kadrze. Poniżej lista zawodników, która miała swój udział w awansie do A Klasy:

Maciejczyk Bartosz (B), Kowalski Michał, Najmrodzki Adam, Orman Sebastian, Ostrowski Kacper, Czechowski Marcin, Maciejczyk Kuba, Stolecki Kacper, Łuczyński Mikołaj, Dutkiewicz Paweł, Kijewski Arkadiusz, Bała Michał, Zacharski Mateusz, Pielarz Piotr, Paprocki Andrzej, Broniś Tomasz, Raczyński Patryk, Matachowski Patryk, Wasik Karol, Najmrodzki Paweł, Myśliwy Krzysztof, Świercz Maksymilian, Popielski Jakub, Zapart Marcin (kontuzja) Palus Michał, Waszczyk Michał, Banasik Bartosz (studia) Świercz Patryk.

Na miejscu obecnie byli sponsorzy, ale i przedstawiciele władzy: wójt Henryk Konieczny i radna powiatowa Anna Wajnberger.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *