REKLAMA

Konkurs 'Konecki Ojciec Majowej Konstytucji…’ rozstrzygnięty

Wczoraj w Starostwie Powiatowym wyłoniono zwycięzców konkursu online pn. „Konecki Ojciec Majowej Konstytucji – Marszałek Stanisław Małachowski”, który został przeprowadzony w dniach 16 – 26 kwietnia. 

REKLAMA

Organizatorem konkursu był starosta konecki Grzegorz Piec, a odpowiedzialnym za jego przebieg – Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich.

REKLAMA

„Konkurs rozpoczął obchody uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był on jednocześnie przywołaniem pamięci o życiu i dokonaniach Marszałka Sejmu Wielkiego – Stanisława Małachowskiego i miał charakter edukacyjny poprzez kształtowanie świadomości i przywiązania do tożsamości narodowej oraz budowanie poczucia wspólnoty narodowej” – mówi starosta Piec.

W konkursie wzięło udział 77 osób. W każdym z trzech etapów uczestnik mógł zdobyć 7 punktów, a każda poprawna odpowiedź dawała jeden punkt. Maksymalna ilość zdobytych punktów, we wszystkich trzech etapach wynosiła 21. Nikt nie zdobył maksymalnej liczby, ale aż ośmiu uczestnikom udało się zgromadzić 20 punktów. Wśród nich znaleźli się: Natalia Boruń, Julia Wilk, Joanna Partyka, Ewa Ferens, Martyna Bielecka, Martyna Kot, Szymon Kowalczyk, Aleksandra Werens.

W zaistniałej sytuacji, zgodnie z regulaminem konkursu, komisja w składzie: przewodniczący Marian Wikiera, Agnieszka Krakowiak, Mariusz Słowiński i Adam Kubka, wyłoniła laureatów i wyróżnionych biorąc pod uwagę szybkość udzielonych odpowiedzi.

Pierwsza nagroda za zajęcie I miejsca trafiła do Natalii Boruń ze Stąporkowa, II miejsce zdobyła Julia Wilk z Końskich, a III miejsce Joanna Partyka z Morzywołu. Komisja postanowiła wyróżnić osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów: Ewę Ferens, Martynę Bielecką, Martynę Kot, Szymona Kowalczyka oraz Aleksandrę Werens. Specjalne wyróżnienie trafi do Swietłany i Alekseja Miłowanow – przedstawicieli krasnodarskiej Polonii. Komisja podjęła również decyzję o nagrodzeniu pamiątkowymi dyplomami wszystkich uczestników konkursu.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek 30 kwietnia o godz. 13:30, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich podczas odsłonięcia tablicy poświęconej Małachowskim dla uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W związku z pandemią w uroczystości weźmie udział ograniczona ilość osób.

REKLAMA

One thought on “Konkurs 'Konecki Ojciec Majowej Konstytucji…’ rozstrzygnięty

  1. […] Pełną listę nagrodzonych znajdziecie w naszym artykule TUTAJ. […]

Dodaj komentarz