REKLAMA

Konkurs na kalendarz adwentowy okazał się hitem! [wideo, zdjęcia]

Około 300 osób wzięło udział w rozstrzygnięciu Powiatowego Konkursu na Kalendarz Adwentowy. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bowiem ilość prac przekroczyła najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Stąd też starosta postanowił zmienić regulamin i zamiast po jednej nagrodzie  przyznał  po trzy miejsca w każdej z pięciu  kategorii. Dodatkowo każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

REKLAMA

„Prace są kolorowe, bo i święta Bożego Narodzenia są kolorowe. Przypominają nasze kalendarze i choinki i prezenty i wszystko to co kojarzy się z zimą, przyjemnością radością. Bardzo cieszy mnie, że tak bardzo dużo jest tych kolorowych prac. Konkurs jest powiatowy, odbywa się po raz pierwszy i wszyscy odpowiedzieli niezwykle pozytywnie na naszą prośbę. Przeczytali regulamin i myślę, że w przyszłym roku jeżeli się uda kontynuować to napłynie być może jeszcze więcej i z szerszego terenu tych prac. Skąd pomysł? One same przychodzą do głowy, od tak sobie się rodzą kiedy myśli się o świętach Bożego Narodzenia, o tym że musimy się nastroić i z pewną refleksją przygotować do tego co będzie” – tłumaczyła nam Dorota Duda, członkini Zarządu Powiatu Koneckiego, organizatorka konkursu.

W kategorii „przedszkola” jury w składzie: Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS Stąporków, malarka, poetka, Elżbieta Duda, malarka oraz Zbigniew Sadorski, sekretarz powiatu przyznało kolejno miejsca dla: Anny Pakuły (I), Gabrieli Waszczyk (II), Lilli Grodek (III). W kategorii 7-13 lat zwyciężyli: Paulina Ferens, Natalia Gąszcz, Gabriela Opatowicz, w kategorii 14-18 lat: Magdalena Pluta, Norbert Grabka, oraz Wojciech Juszyński. Laureatami kategorii powyżej 18 roku zostali: Michał Prasał, Paulina Mularczyk oraz Ewa Hajduk.

REKLAMA

Jury wyróżniło I miejscem pracę zbiorową przedszkola w Rogowie, zaś równorzędnym drugim miejscem kalendarze SP w Wólce oraz DPS „Cichy Zakątek” w Końskich. Każdy z uczestników otrzymał też dyplom za udział oraz upominek. Nagrody wręczali: Dorota Duda oraz starosta konecki Bogdan Soboń. Dla wszystkich gości przygotowany był słodki poczęstunek. Uroczystość uświetniła swym występem Julia Pałgan, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *