REKLAMA

Konkurs na „Piosenkę z szuflady” trwa do końca maja

Do końca maja Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich czeka na piosenki, melodie lub same teksty od uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu koneckiego, które wezmą udział w konkursie „Piosenka z szuflady”. Najciekawsze staną się częścią koncertu, który odbędzie się na żywo w „Egipcjance” lub online na fanpage’u Domu Kultury.

REKLAMA

Fot. MGDK Końskie.

Przypomnijmy, że na pomysł konkursu „Piosenka z szuflady” wpadł muzyczny instruktor Miejsko-Gminnego Domu Kultury Roman Cieślak, który, jak twierdzi, wierzy w kreatywność młodych ludzi, szczególnie obecnie.

„Wychodząc naprzeciw trudnym czasom w naszej lokalnej społeczności, zmuszeni do przebywania w domach wykażmy się swoją kreatywnością – pomysłami muzycznymi i literackimi. Czekamy na wasze teksty, pliki melodyczne ze słowami, pliki melodyczno-harmoniczne (z użyciem instrumentu), filmiki. Na pewno stworzymy coś nietuzinkowego” – mówi Roman Cieślak.

REKLAMA

Konkurs ma na celu stworzenie piosenki o dowolnej treści, byle była pozbawiona wulgaryzmów i obraźliwych słów. Nie muszą to być jednak gotowe piosenki. Mogą to być same teksty lub same melodie.

W czasie realizacji projektu zajmiemy się aranżacją, nagraniem oraz zaangażujemy do tegoż projektu naszych najlepszych solistów i muzyków współpracujących z MGDK. Organizatorzy nie wykluczają też możliwości nagrania całego albumu, jeśli chętnych będzie wystarczająco dużo.

-„Efekt finalny projektu połączony z koncertem i promocją ewentualnej płyty CD przewidujemy pokazać na jesieni tego roku. No więc młodzi artyści – wyczyśćmy swoje szuflady, wyrzućmy ze swoich głów najlepsze pomysły literackie i muzyczne, zróbmy „coś z niczego”!” – dodaje Roman Cieślak.

Jak dodaje Roman Cieślak, oprócz muzycznej promocji organizatorzy konkursu przewidują także finansowe i rzeczowe nagrody dla autorów najciekawszych piosenek. Filmiki i nagrania można przesyłać na facebookowej stronie MGDK Końskie (poprzez wiadomości lub messenger) lub pod adresem elektronicznym: [email protected] do końca maja.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *