REKLAMA

Konkurs o patriotycznym wymiarze. Już po raz osiemnasty [wideo, zdjęcia]

Już po raz osiemnasty w naszym regionie odbyły się eliminacje diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Po raz kolejny z rzędu wydarzenie to we wtorek gościła gmina Gowarczów. Do hali przy tamtejszej Szkole Podstawowej przybyła uzdolniona młodzież z całego powiatu koneckiego. 

REKLAMA

„To już XVIII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Tutaj w Gowarczowie odbywa się on już od kilku lat. Tym razem mamy bardzo dużą frekwencję, uczestników jest aż 260, a w tym 28 zespołów. To dla nas wielka radość, że dzieci podjęły piękną inicjatywę śpiewania i deklamowania wierszy. Dziękujemy nauczycielom, którzy ich przygotowywali” – mówi nam Anna Ślufarska, organizatorka wydarzenia z ramienia Akcji Katolickiej.

REKLAMA

Głównym organizatorem konkursu jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie. W tym roku plebiscyt zorganizowano pod hasłem „Kocham Moją Ojczyznę” –„To etap regionalny, a do etapu diecezjalnego będą nominowane osoby z pierwszych miejsc naszego konkursu. Diecezjalny etap odbędzie się w Radomiu w kwietniu” – dodaje Ślufarska.

Patronatem Honorowym wydarzenie objęli Biskup Radomski Marek Solarczyk, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, starosta konecki Grzegorz Piec, proboszcz miejscowej parafii ks. Dariusz Stańczyk. Gospodarzem miejsca rozgrywania konkursu był wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha –„Pamiętaj jak obejmowałem urząd w 2014 to te konkursu Pieśni i Poezji odbywały się na terenie całego powiatu. Jak widać chyba władzom innych miejscowości ten konkurs sprawiał w organizacji dużo trudności, oni się powoli wycofali. Teraz Gowarczów przejął inicjatywę i muszę podziękować tym innym gminom za to, że go nie organizują. Dla nas to ogromna promocja, osób jest bardzo dużo, atmosfera jest fajna, patriotyczna, w duchu rozwoju tego patriotyzmu” – mówi włodarz Gowarczowa.

Fragmenty występów artystycznych możecie obejrzeć w naszym materiale wideo. Przypomnijmy, że najlepsi już w kwietniu w Radomiu wezmą udział w diecezjalnym etapie Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Wśród gości konkursu znaleźli się między innymi: starosta konecki Grzegorz Piec, wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, radna powiatowa Jolanta Pacocha, naczelnicy w Starostwie Powiatowym: Krzysztof Stachera oraz Marian Wikiera, nadleśniczy Nadleśnictwa Barycz Wojciech Bomba.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Konkurs o patriotycznym wymiarze. Już po raz osiemnasty [wideo, zdjęcia]

  1. […] wtorek w Gowarczowie odbyły się eliminacje już XVIII Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. TUTAJ znajdziecie naszą relację wideo z tego wydarzenia. Poznaliśmy wyniki  i wiemy już kto wystąpi […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *