REKLAMA

Konkurs o rotmistrzu Witoldzie Pileckim rozstrzygnięty

Od 25 maja do 1 czerwca trwał konkurs o rotmistrzu Witoldzie Pileckim pt. „Kochajcie Ojczystą Ziemię”. Pytania konkursowe w czterech etapach ukazywały się na stronie starostwa powiatowego. Odpowiedzi napływały z całej Polski. Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród planowane jest na 11 lipca w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. 

REKLAMA

Organizatorem konkursu był starosta konecki Grzegorz Piec, a patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Kielcach, który ufundował nagrody. „Konkurs o rotmistrzu Pileckim miał charakter edukacyjny. Idealnie wpisał się w założenia podjętej inicjatywy w kształtowaniu świadomości i postaw patriotycznych. Cieszę się, że konkurs wzbudził tak wielkie zainteresowanie, zwłaszcza wśród młodzieży, pozwalając pogłębić wiedzę historyczną i rozbudzić w nich szacunek, dla tych którzy walczyli i ginęli za ojczyznę w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Cieszy również fakt, że przybliżenie sylwetki rotmistrza Pileckiego, znalazło odzwierciedlenie w zaplanowanym wydarzeniu”– podsumował starosta Piec.

REKLAMA

Pytania konkursowe w czterech etapach ukazywały się na stronie starostwa powiatowego. Odpowiedzi napływały z całej Polski. W piątek (5 czerwca) komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Marian Wikiera, Krzysztof Stachera, Agnieszka Krakowiak oraz Adam Kubka wskazała laureatów. Na poszczególnych czterech etapach zwyciężyli kolejno: Igor Migałka z Duraczowa, Wojciech Czaja z Gniezna, Hubert Kosma z Końskich, Karol Leśniak z Kozowa.

W klasyfikacji ogólnej (po czterech etapach) pierwsze miejsce zajęła Martyna Mrozik z Grabkowa – uczennica Szkoły Podstawowej w Kopaninach z siedzibą w Grabkowie. Na kolejnych miejscach znalazły się: Natalia Boruń ze Stąporkowa i Natalia Wojtulska z Soczówek (gmina Żarnów). Komisja konkursowa wyróżniła za zdobycie maksymalnej ilości punktów: Marcina Matynię ze Stąporkowa oraz Michała Pawłowskiego z Proćwina. Z uwagi na wysoki poziom wiedzy i wyrównaną punktację wielu uczestników, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia następującym osobom: Wojciechowi Czai, Annie Witczak z Sierosławic, Magdalenie Plaskocie – Piwowarczyk z Nieświnia, Iwonie Trojanowskiej z Radoszyc, Hubertowi Kosmie i Ewie Chmielewskiej z Końskich, Karolowi Leśniakowi, Szymonowi Kowalczykowi i Adamowi Kowalczykowi ze Stąporkowa oraz Joannie Węglińskiej z Końskich.

Dla wszystkich biorących udział w konkursie oprócz nagród, przygotowane zostały symboliczne upominki i dyplomy. W związku z planowanym wystawieniem spektaklu o Witoldzie Pileckim podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród planowane jest na 11 lipca w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *