REKLAMA

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej odbędzie się w Gowarczowie

We wtorek 10 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie odbędzie się XVIII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, na który zaprasza Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. 

REKLAMA

fot. Powiat Konecki

Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę” jest cykliczną imprezą wpisującą się w szeroko rozumiane wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja tego wydarzenia swoim zasięgiem obejmie teren Diecezji Radomskiej i, podobnie jak w latach ubiegłych, realizowana jest z podziałem na dwie kategorie i cztery grupy wiekowe.

Jest to okazja by młodzi Polacy mogli poznać historię, wydarzenia i bohaterów narodowych rozwijając jednocześnie swoje talenty artystyczne. Wypracowana formuła propagowania patriotyzmu poprzez pieśni i utwory poetyckie corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a uczestnicy nagrodzeni w eliminacjach powiatowych często sięgali po najwyższe laury w finale konkursu.

REKLAMA

Patronat honorowy nad konkursem objął pasterz naszej diecezji ks. bp. Marek Solarczyk oraz starosta konecki Grzegorz Piec.

Źródło: Powiat Konecki

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *