REKLAMA

Konkurs ‚SKOKI PO WOLNOŚĆ’ rozstrzygnięty!

We wtorek w Starostwie Powiatowym w Końskich odbyło się zebranie Komisji Konkursowej, mające na celu wyłonienie zwycięzców konkursu online pod nazwą „SKOKI PO WOLNOŚĆ”, przeprowadzonego w dniach od 14 do 20 lutego. Organizatorem konkursu był Starosta Konecki Grzegorz Piec, a Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach objął wydarzenie patronatem honorowym.

REKLAMA

Źródło: Powiat Konecki.

Celem akcji było przywołanie przeszłości Polski Podziemnej na obszarze powiatu koneckiego w 80. rocznicę powołania Armii Krajowej, a także wzmocnienie lokalnej tożsamości oraz utrwalenie patriotycznych postaw.

REKLAMA

Konkurs podzielony był na trzy etapy, które polegały na odesłaniu drogą mailową odpowiedzi na specjalnie przygotowane pytania – „Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, za tak liczny udział w naszym konkursie. Podziwiam za wytrwałość, wiedzę i szybkość udzielanych odpowiedzi. Cieszy fakt, że temat konkursu zaciekawił tak wielu młodych ludzi, szczególnie uczniów” – informuje starosta konecki Grzegorz Piec.

Powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.  Zajęcie I miejsca przypadło Martynie Kot ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie. Natomiast laureatką II miejsca została Małgorzata Peliwo z I LO w Końskich, a III miejsce przypadło Marcinowi Matyni ze Stąporkowa. Ponadto, wyróżnienia otrzymali: Natalia Boruń, Karolina Deska, Radosław Deka, Mateusz Deka, Zuzanna Mietlińska, Anna Dziubińska oraz Szymon Kowalczyk.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w dniu 26 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich podczas podsumowania III Powiatowego Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *