REKLAMA

Konkurs wiedzy o Bitwie Warszawskiej rusza w poniedziałek

W sobotę 15 sierpnia minie dokładnie 100 lat od  Bitwy Warszawskiej. W ramach nadchodzącej rocznicy Starostwo Powiatowe w Końskich zaprasza do uczestnictwa w kolejnym, internetowym konkursie o tematyce bohaterskiego starcia. Rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek.

REKLAMA

Źródło: Wikipedia.

Konkurs „W hołdzie bohaterom w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej” został podzielony na trzy zestawy po 5 pytań – będą się one ukazywać na stronie powiatu koneckiego – TUTAJ.  Pierwszy z nich dostępny będzie już w poniedziałek 27 lipca o godzinie 12, drugi – w środę, trzeci – w piątek.

„Miejmy wszyscy świadomość, że w tamtych czasach z terenu dawnego powiatu koneckiego w obronie Ojczyzny stanęły tysiące synów tej ziemi, żeby tylko wspomnieć uczniów i absolwentów koneckiego Gimnazjum św. Stanisława Kostki. Całe wręcz rodziny wstępowały do wojska, jak choćby czterech braci Ławaczów. Dziś trudno przywołać imiona tych wszystkich Synów naszej małej Ojczyzny, którzy w chwili największej próby chwycili za broń, nie szczędząc zdrowia i życia. Wielka chwała Im za to!” – mówi Marian Wikiera, naczelnik wydziału promocji w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

Podsumowanie konkursu i wręczenie cennych nagród ufundowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także Instytut Pamięci Narodowej nastąpi dokładnie 15 sierpnia podczas uroczystości na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Końskich.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *