REKLAMA

Konkursy Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie w Ekonomiku [wideo, zdjęcia]

Organizatorzy już VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie, który co roku odbywa się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich tym razem odbiegli od zakładanego przed laty tematu zmagań i przygotowali turniej z wiedzy… historycznej. 

REKLAMA

Konkurs podobnie jak dziesiątki innych wydarzeń w ostatnim czasie poświęcony był 100-leciu Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. I choć tytuł konkursu mówi o wiedzy z WOS-u oraz prawa to tym razem uczniowie odpowiadali na test dotyczący historii.  Przedmiotem Konkursu była droga Polski do niepodległości i obejmował on: Powstanie Kościuszkowskie, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Legiony, I Wojnę Światową oraz wiedzę na temat miejsc pamięci narodowej w naszym regionie związaną z tymi wydarzeniami. I to właśnie chyba tylko ten ostatni punkt dotyczący wiedzy o miejscach w regionie realnie nawiązywał do nazwy konkursu  – a przypomnijmy, że to „Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie”.

Zmagania uczniów otworzyła Dyrektor ZSP nr 3 w Końskich Beata Fidor. Następnie głos zabrali przedstawiciele Starostwa Powiatowego: wicestarosta Andrzej Lenart oraz członkini Zarządu Powiatu Koneckiego Dorota Duda. To właśnie starostwo ufundowało nagrody w tym konkursie.

REKLAMA

Rywalizacja na wiedzę historyczną przybrała formę teleturnieju. Prowadząca zadawała pytania, a drużyny uczniowskie miały wyznaczony czas na zaznaczenie odpowiedzi. W konkursie wzięło udział 11 drużyn, łącznie 22 uczestników, którzy przybyli wraz z kibicami i nauczycielami – opiekunami. Pomiędzy poszczególnymi rundami scenki teatralne przedstawiające zawody, które nauczane są w „Ekonomiku” przedstawili młodszym kolegom uczniowie tej właśnie szkoły średniej.

Ostatecznie po kilku rundach rywalizacji wyłoniono laureatów. Zwyciężyła para Agnieszka Trojanowska, Emilia Młodawska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich; drugie miejsce zajęła para Zofia Frączyk, Anna Cieciorowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, a trzecia lokata przypadła duetowi Marta Szyposzyńska / Michał Ruszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach.

Konkurs przygotowały i nad jego organizacją oraz przebiegiem czuwały nauczycielki ZSP nr 3 w Końskich:  Agnieszka Andrychiewicz, Agnieszka Lipska oraz Halina Kowalczyk.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *