REKLAMA

Konrad Margas w kolejnym etapie ogólnopolskiego konkursu

We wtorek 10 marca odbył się etap okręgowy V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Konrad Margas z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich zajął pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikował się do następnego etapu.

REKLAMA

Etap okręgowy odbył się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie i jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej.

REKLAMA

W konkursie wzięło udział 10 uczniów wytypowanych w eliminacjach szkolnych z województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Z ZSP nr 1 w Końskich udział wzięło dwóch uczniów: Konrad Margas z klasy IV oraz Norbert Garbacz z klasy III kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Do kolejnego etapu centralnego przechodzi tylko dwóch pierwszych uczniów. Konrad Margas zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego, który zaplanowany jest na 30 i 31 marca 2020 roku w Politechnice Wrocławskiej.

Zdjęcia (ZSP nr 1 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *