REKLAMA

Końskie: Będzie darmowa komunikacja na Wszystkich Świętych [wideo]

Przez cały tydzień poprzedzający Święto Zmarłych w Końskich i okolicy funkcjonować będzie darmowa komunikacja autobusowa, która dowozić będzie zainteresowanych w okolice cmentarza przy ulicy Browarnej. TUTAJ znajdziecie jej rozkład. 

REKLAMA

W poprzednich latach w ostatnich dniach przed Świętem Zmarłych uruchamiano specjalną linię. Tym razem będzie inaczej, bo jak wiadomo w gminie funkcjonuje już stała komunikacja autobusowa. Dwie z linii tj. linia nr 4 oraz linia 14 przejeżdżają obok cmentarza. Plan jest więc taki, że od poniedziałku 26 października do piątku 30 października będą one darmowe dla wszystkich. Trzeba jednak pamiętać o obostrzeniach sanitarnych związanych z komunikacją publiczną –„Linia 4 i 14 robią w sumie kilkanaście tras z centrum miasta w kierunku cmentarza. Druga rzecz jest taka, że musimy się liczyć z ograniczeniami związanymi z pandemią. Autobusy będą w sposób ograniczony mogły być wykorzystane. […] Autobusy mogą zabrać do połowy miejsc siedzących lub do 1/3 wszystkich miejsc, które mają w dyspozycji. A to oznacza, że w dużych autobusach będzie mogło być około 30 osób, w mniejszych to będzie 10 osób” – tłumaczy burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Z kolei w sobotę 31 października komunikacja na cmentarz będzie prowadzona linią specjalną na trasie Centrum Przesiadkowe przy Wojska Polskiego -> KS. Granata -> Zamkowa -> Partyzantów -> Browarna. Autobus linii specjalnej będzie startował z Centrum Przesiadkowego o godzinach: 8:00, 9:00, 11:00, 12:00, 14:00, 16:00. Wracał z okolic cmentarza będzie każdorazowo pół godziny później.  W niedzielę 1 listopada specjalna komunikacja nie będzie prowadzona.

Rozkłady jazdy linii 4, 14 i Specjalnej znajdziecie Państwo TUTAJ.

REKLAMA

One thought on “Końskie: Będzie darmowa komunikacja na Wszystkich Świętych [wideo]

  1. Pingback: Końskie: Jednokierunkowy ruch na Wszystkich Świętych. Zmiany za rok | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *