REKLAMA

Końskie: Centrum jednak do remontu! Jest oferent

Jeszcze w środę informowaliśmy, że może nie dojść do przebudowy centrum Końskich (o tym TUTAJ). Dzisiaj możemy przekazać lepsze informacje. Do gminy wpłynęła jedna oferta i wiele wskazuje na to, że konecki samorząd ją przyjmie. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że przebudowa ulic: Piłsudskiego, Granata i Plac Kościuszki w Końskich miała być realizowana w ramach wielkiego projektu rewitalizacji centrum. Niestety władze wojewódzkie zepchnęły konecki samorząd na listę rezerwową i początkowo Końskie nie otrzymało dofinansowania.

REKLAMA

Włodarze postanowili więc ubiegać się o zewnętrzne pieniądze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym przypadku się udało. Jednocześnie gmina otrzymała informacje, że z rezerw wojewódzkich znajdą się środki na rewitalizację centrum. Wtedy zadecydowano, że drogi będą realizowane z Funduszu Dróg Samorządowych, a do projektu rewitalizacji włączona zostanie przebudowa budynku przy ulicy Partyzantów na Centrum Kultury.

Pojawił się jednak problem z przetargiem dotyczącym remontu ulic – oferent, który wygrał w ostatniej chwili się wycofał. Ogłoszono drugi przetarg, a otwarcie ofert miało miejsce w ostatni piątek. Wpłynęła jedna i wiele wskazuje na to, że zostanie przyjęta. Oferent, który chce podjąć się przebudowy ulic Granata, Plac Kościuszki i Piłsudskiego chce zrobić to za około 9,6 mln złotych. Duża część tej kwoty pochodzić będzie z rządowego dofinansowania.

Niemal na pewno urzędnicy z Końskich zdecydują się podpisać umowę z wykonawcą. Nie robiąc tego mogą stracić nie tylko środki pochodzące z dofinansowania na drogi, ale i dotację na przebudowę budynku przy Partyzantów.

Do sprawy będziemy wracać.

REKLAMA

2 thoughts on “Końskie: Centrum jednak do remontu! Jest oferent

  1. Większego marnotrawstwa nie widzę, zamiast remontować drogi na terenie CAŁEGO powiatu skupiono prawie wszystkie fundusze na Końskich. Centrum było kilka lat temu robione, więc jaki sens i logika remontować to co jest w dobrym stanie. Ile milionów w błoto.

  2. Zostawcie zieleń na skwerku -nie wycinajcie drzew! Potrzebujemy remontu nawierzchni na wielu ulicach. Kanalizacja i studzienki powinny być uporządkowane -na jednej jezdni po środku pasa -tak aby były pomiędzy kołami samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *