REKLAMA

Końskie: Gmina dopłaci do remontu elewacji kamienic w centrum [wideo]

Tylko do 30 czerwca właściciele kamienic w centrum Końskich mogą starać się o dopłaty do remontu ich elewacji w ramach gminnego programu. Kolejne dotacje zostaną uruchomione dopiero w 2023 roku. 

REKLAMA

„Gmina Końskie przyjęła program wsparcia inwestycji polegających na przebudowie elewacji budynków wpisanych do gminnej ewidencji zabytków w obszarze rewitalizowanym. Właściciele lub współwłaściciele mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 50% kosztów odnowienia takiej elewacji, ale nie więcej niż 50 tysięcy złotych” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy w Końskich.

Wnioski o dopłaty można składać do 30 czerwca bieżącego roku. Natomiast program ma być wieloletni, więc kto nie zdąży podczas tej edycji będzie mógł starać się o dopłatę do remontu elewacji w roku przyszłym.

REKLAMA

Program dotyczy budynków znajdujących się na terenie rewitalizacji Końskich, czyli obiektów na ulicy Piłsudskiego od skrzyżowania z Kazanowską, ulica Plac Kościuszki, ul. Księdza Granata oraz z budynkami narożnymi na przyległych skrzyżowaniach.  Skorzystanie z dopłaty w obecnym roku może okazać się podwójnie korzystne

„Do końca tego roku obowiązuje ulga podatkowa, zapowiedziana w Nowym Ładzie, dla właścicieli i inwestorów wykonujących remonty i przebudowy budynków zabytkowych, czyli wpisanych do ewidencji zabytków różnych szczebli. To jest chyba ostatni czas by przemyśleć czy nie warto skorzystać zarówno z pomocy finansowej gminy, jak i z ulgi podatkowej, bo to jest ta szansa, która w przypadku ulgi ma się skończyć z dniem 31 grudnia”  – dodaje burmistrz.

Specjalny formularz właściciele obiektów znajdą w Wydziale Urbanistyki i Gospodarki Komunalnej, a także na stronie internetowej urzędu www.umkonskie.pl.

Warto wiedzieć, że znaczna część budynków w centrum Końskich ma wielu współwłaścicieli. Jeżeli wszyscy się nie dogadają to nie ma możliwości ubiegania się o dofinansowanie.

REKLAMA

8 thoughts on “Końskie: Gmina dopłaci do remontu elewacji kamienic w centrum [wideo]

 1. Fajnie. Tez chciałbym żeby gmina dofinansowała mi remont elewacji chociaż nie mieszkam na terenie objętym rewitalizacja. Poprostu równi i równiejsi… Może poprostu teraz odgrudzcie teren rewitalizacji dużym płotem betonowym od reszty miasta…pff

 2. Jaja.
  Gmina nie ma pieniędzy na remonty dróg ale dopłaty dla posiadaczy kamienic to już są.
  Wystarczy zobaczyć jakimi samochodami jeżdżą ci biedni właściciele.
  Pan Obratański niech się już więcej nie kompromituje.

 3. Za 50 tys. długu za czynsz eksmitują mieszkańca a do remontów prywatnym właścicielom dopłacają? Coś tu nie gra. Zresetujmy, może zadziała

 4. złożyć wniosek to jedno,ale faktycznie dostać dopłatę to insza inszość. Któremu PiSokomuchowi trzeba dać w łapę?

 5. Które budynki przy ulicy Piłsudskiego i Placu Kościuszki są własnością gminy Konskie? Jakoś o remoncie tych budynków Obratanski nic nie mówi.

 6. Czy uczniowie szkół podstawowych w mieście i gminie Końskie mają darmowe dojazdy komunikacją miejską do szkół?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *