REKLAMA

Końskie: Gminne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w Stadnickiej Woli [wideo, zdjęcia]

Uroczystą akademią pod tytułem „A To Polska Właśnie” rozpoczęły się gminne obchody 103. rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie miało miejsce w środę w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

We wstępie gości przywitał dyrektor placówki Czesław Staciwa. A wśród nich znaleźli się między innymi: ojciec chrzestny szkoły major Jerzy Łabędowicz, członkowie koneckiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z prezesem Andrzejem Kosmą na czele, burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami: Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, radni miasta i gminy Końskie z przewodniczącym Piotrem Słoką na czele, a także przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Końskie, nauczyciele pracujący w Stadnickiej Woli oraz uczniowie tej placówki.

Zaangażowanie młodzieży w niepodległościowe obchody cieszy burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, który podkreśla, że to radosna rocznica i tak powinniśmy ją świętować –„Mamy wiele takich rocznic, które czcimy, wiele wydarzeń, do których odwołujemy się w pamięci. Niestety w większości to smutne wydarzenia, to rocznice klęsk, rocznice wydarzeń, które krwawym piętnem odcisnęły się na historii naszego narodu. Ale jest takich kilka, które budzą ogromną radość. Do takich najznaczniejszych należy rocznica Odzyskania Niepodległości […] Warto przypominać, że niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze i że okoliczności odzyskania jej nie tylko warto upamiętniać, ale i warto utrwalać to wszystko co do tej niepodległości doprowadziło. I cieszyć się, bo mamy wolną i niepodległą Polskę” – mówi burmistrz Obratański.

REKLAMA

Włodarz zaprasza wszystkich mieszkańców na czwartkowe wydarzenia. Początek obchodów o godzinie 11:25 przy Pomniku Wdzięczności przy ulicy Piłsudskiego w Końskich –„Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spotkać się i wspólnie zamanifestować pewną jedność, bo tak rzadko kiedy bywamy razem, a Dzień Niepodległości jest akurat taki, w którym nie ma wyjątków i wszyscy jesteśmy jednakowo uczestnikami świętowania niepodległości, która wszystkim nam jest dana. Zapraszam do udziału w uroczystościach miejsko-gminnych pod Pomnikiem Wdzięczności i w kościele św. Mikołaja” – zaprasza włodarz.

Uroczystość rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Potem już młodzież zaprezentowała piękny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycielki: Agnieszkę Pakułę oraz Anetę Karbownik. O dekorację zadbała Justyna Soja-Sadowska. Zachęcamy do obejrzenia w naszym wideo fragmentów akademii.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *