REKLAMA

Końskie: Hokeiści po raz kolejny zaprosili amatorów do wspólnej gry! [wideo, zdjęcia]

Dziś na koneckim lodowisku przy ulicy Południowej Sokoły Końskie zorganizowały piknik hokejowy. Na „Orliku” spotkali się zarówno amatorzy, jak i reprezentanci hokejowych drużyn. Taki piknik organizowany jest corocznie, jednak w tym roku drużyny po raz pierwszy grały o złoty krążek. 

REKLAMA

Turniej otworzył, a także główną nagrodę oraz dyplomy wręczył burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. Towarzyszył mu wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

O pikniku opowiedział nam organizator wydarzenia Andrzej Ślifierz –„Wiek nie gra tu żadnej roli. Rywalizacja jest dosyć spora, nawiązujemy tutaj do takiej tradycji hokejowej, chcemy to wdrożyć w Końskich, żeby to się zaszczepiło. Cyklicznie co roku będziemy zapraszać do współpracy kolejnych zawodników” – mówił nam Andrzej Ślifierz.

REKLAMA

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zawodników nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa –„Zawodników jest ponad 40, są to zawodnicy dzikich drużyn, czyli amatorzy, którzy po raz pierwszy dzisiaj spotkali się na lodowisku w Końskich. Jak widać poszło nieźle, pierwsze koty za płoty, do tego mamy zawodników Piranii ze Skarżyska, Radomia i Kielc no i my, seniorzy, czyli wiek 30 plus, wszyscy jesteśmy zadowoleni” – opowiadał zawodnik Sokołów Końskie Wojciech Nowek.

O swoich zmaganiach na lodowisku mówił nam także jeden z uczestników –„Umówiłem się z kolegami, zrobiliśmy sobie dziką drużynę, pierwszy mecz za nami, ale zabawa była przednia” – mówił nam hokeista.

Jak organizacyjnie przebiegał turniej? Tłumaczył nam Andrzej Ślifierz –„Mecze są rozgrywane w cyklu kanadyjskim – trzech zawodników w polu, jeden bramkarz. Po skończeniu tego turnieju będzie turniej rzutów karnych. Każdy uczestnik dostaje ciepły posiłek, kawę, a na końcu każdy uczestnik dostanie dyplom” – opowiadał nam Andrzej Ślifierz.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów przyszłych edycji pikniku hokejowego możemy spodziewać się także w kolejnych latach.

Wyniki:

Dziewczyny – I dzika drużyna 3:0

Piranie – Sokoły 2:3

II dzika drużyna – III dzika drużyna 0:1

Czerwoni – Biali 3:4

Na zakończenie turnieju odbyła się seria rzutów karnych, w których pierwsze miejsce zajęły Maria Mosiołek i Martyna Rawska, które otrzymały złoty krążek.

Zdjęcia (własne, Dariusz Sapieja):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *