REKLAMA

Końskie: Inwestycje z Budżetu Obywatelskiego 2019. Zobacz co zrobiono [wideo, zdjęcia]

W styczniu ubiegłego roku trwało głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2019. Mieszkańcy głosowali na projekty, które popierają. Pięć z nich z największą liczbą głosów miało zostać wdrożonych w życie. Dzisiaj sprawdzamy jak przebiegła ich realizacja. 

REKLAMA

Zakwalifikowanych do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019 zostało dziewięć projektów. Jak co roku gmina postanowiła zrealizować pięć z nich – te które uzyskały największą liczbę głosów. Koszt realizacji każdego z nich to około 100 tysięcy złotych z gminnego budżetu. Łącznie wszystkie projekty zebrały ponad 11 tysięcy 600 głosów.

REKLAMA

Najwięcej głosów oddane zostało na „Edukacyjny Przystanek Rowerowy” przy Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Projekt poparło 2303 mieszkańców gminy Końskie. W ramach inicjatywy przy szkole powstało wiele atrakcji: drewniana altana, siłownia na świeżym powietrzu – orbitreki, rowery i wioślarz oraz interaktywne urządzenia edukacyjne – „Eko-memory” oraz panel sensoryczny. Znajduje się tam także mapa z oznaczonym szlakiem rowerowym, ławki czy stojaki na rowery. Projekt jest już ukończony.

Drugie miejsce w głosowaniu zajęło doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich w specjalistyczny sprzęt ratownictwa drogowego. Projekt otrzymał 1568 głosów. Zakupione wyposażenie to sprzęt ratownictwa technicznego. W jego skład wchodzi między innymi rozpierak kolumnowy, nożyce, agregat hydrauliczny, kable i różne rozpieraki. W pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku sprzęt został przekazany strażakom z OSP Końskie.

Trzecim projektem wyłonionym do realizacji w Budżecie Obywatelskim 2019 jest druga część trybuny Neptuna Końskie na stadionie przy ulicy Sportowej. Obecnie segment jest już na ukończeniu. To głosy kibiców i przyjaciół drużyny pozwoliły na znalezienie się tego projektu wśród zwycięskich. Przypomnijmy, że projekt zdobył 1366 głosów. Budowa pierwszej części trybuny była możliwa dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2018, a nad pierwszym, jak i drugim etapem pracowała firma Usługi Remontowo-Budowlane „BOCHEN”.

Kolejnym, realizowanym projektem z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok jest budowa bieżni lekkoatletycznej zakończonej skocznią w dal przy Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz współpracy zarówno całej społeczności szkolnej, jak i sołectwa, na projekt oddano aż 1360 głosów. Bieżnia jest już ukończona. Obiekt jest dwutorowy, jego łączna długość to około 78 metrów, z czego 60 metrów jest przeznaczone do sprintu.

Ostatnim ze zwycięskich projektów jest rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Wiejskim Domu Kultury w Kornicy wraz z wyposażeniem w oświetlenie oraz utwardzeniem nawierzchni. By inicjatywa mogła wejść w życie mieszkańcy gminy Końskie oddali 1263 głosy. Zakres prac przy placówce w Kornicy obejmował: powstanie drewnianej altany, wyposażenie boiska, zakup siłowni na dworze, a także stworzenie placu zabaw. Prace są już na ukończeniu. Realizacji zadań podjęły się firmy APIS oraz INSTALBUD Kamil Witczak Usługi Remontowo-Budowlane. Przypominamy, że niedawno odbyła się także termomodernizacja budynku Wiejskiego Domu Kultury. Obejmowała ona przebudowę wszelkich instalacji, które znajdują się wewnątrz budynku. Oprócz tego budynek został docieplony, wymienione w nim zostały okna i stolarka drzwiowa.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *