REKLAMA

Końskie: Jakie inwestycje z budżetu 2020? [WIDEO]

Przyglądamy się planowi budżetu 2020 w gminie Końskie. Ostatnio informowaliśmy o jego konstrukcji, a dziś opowiemy o tym co w ramach tego budżetu powstanie na terenie największej gminy w powiecie koneckim. 

REKLAMA

Z inwestycji, które zobaczymy gołym okiem warto w pierwszej kolejności wymienić drogi – gmina otrzymała duże dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych i dzięki niemu zrealizuje kilka kluczowych odcinków, w tym remont ulic w centrum: Piłsudskiego, ks. Granata i Plac Kościuszki. Ta ostatnia będzie wykonana z płyt granitowych. Wielkim projektem jest budowa Szkoły w Kopaninach, która także zostanie w 2020 roku doprowadzona do szczęśliwego finału. O innych projektach mówi burmistrz Krzysztof Obratański:

„Pewne rzeczy będą dokończone. Tak jak w tym roku obserwowaliśmy mozolne kończenie stawów na Browarach, tak zobaczymy w pełnym wymiarze to co robiliśmy na OSIRZE, czyli skończoną budowę tego budynku zaplecza, z które sportowcy będą mogli skorzystać. Zobaczymy skończoną przebudowę budynku dawnego Gimnazjum nr 2 pod potrzeby Centrum Kultury, choć tutaj być może przez jakiś czas z uwagi na możliwość rozszerzenia tego projektu będzie to plac budowy, ale z jednoczesnym wykorzystaniem już istniejącego obiektu. Myślę, że Szkoła w Grabkowie przeprowadzi się do nowego budynku w Kopaninach i będzie to jakościowo zmiana, która ma charakter totalny, bo trudno porównywać dzisiejszy obiekt do tego, który właśnie powstaje. Wielu mieszkańców naszego miasta i gminy będzie mogło jeździć po nowych drogach, nowych ścieżkach rowerowych, na których prace już są rozpoczęte, a w przyszłym roku się skończą” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Dodajmy również, że na bieżąco realizowane będą także mniejsze projekty oraz inwestycje rozpoczęte w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 (lista TUTAJ) i nowe w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 (lista TUTAJ).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *