REKLAMA

Końskie: Kolejny przetarg na budowę cmentarza. Co o nim wiemy? [wideo]

Trwa drugi przetarg na budowę cmentarza komunalnego w Końskich. Pierwszy został odrzucony ze względu na zbyt wysokie ceny oferowane przez przedsiębiorców. Już wkrótce przekonamy się, czy budowa nekropolii w końcu się rozpocznie.

REKLAMA

Gdyby w poprzednim przetargu gmina Końskie wyłoniła najkorzystniejsze oferty w poszczególnych zadaniach, inwestycja byłaby realizowana za około 2 miliony 400 tysięcy złotych. Został on jednak unieważniony, przez co możemy się domyślać, że gmina szuka na tym zadaniu oszczędności. Między innymi zmodyfikowane zostały niektóre elementy budowy nowego obiektu w porównaniu z poprzednim przetargiem.

„Od poprzedniego różni się trochę Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia jeśli chodzi o technologię wykonania niektórych elementów. Zmieniliśmy nawierzchnię z kostki brukowej na asfaltową, bo wymagania techniczne powodują, że ten asfalt nie będzie gorszy, a na pewno będzie łatwiejszy w ułożeniu” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Podobnie jak wcześniej, przetarg podzielony jest na 6 odrębnych zadań – budowę ogrodzenia wraz z karczowaniem terenu, budowę przyłącza kanalizacji, budowę zjazdu z drogi powiatowej wraz z drogą wewnętrzną z miejscami parkingowymi, budowę dróg wewnętrznych i alejek, instalację oświetlenia oraz budowę kolumbarium, czyli miejsca, w którym przechowywane będą urny. Oferty, jakie tym razem zaoferują przedsiębiorcy poznamy pod koniec przyszłego tygodnia.

Obecnie gmina wybuduje zaledwie część cmentarza – 11 z 29 kwater. Burmistrz Krzysztof Obratański szacuje, że już pod koniec tego roku pierwszy fragment nekropolii zostanie wybudowany i oddany do użytku. W ramach kolejnych przetargów w przyszłych latach planuje się utworzenie osobnego sektora dla grobów dziecięcych i niemowlęcych oraz powstanie alei, przy której będą chowani zasłużeni mieszkańcy gminy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *