REKLAMA

Końskie: Komputery w ramach e-projektu trafiły do szkół i przedszkoli [wideo]

Dokładnie 16 komputerów trafiło do szkół i przedszkoli z terenu gminy Końskie w ramach projektu rozwoju nowoczesnych e-usług, na które nasz samorząd otrzymał olbrzymie dofinansowanie. Uroczystość przekazania sprzętu miała miejsce we wtorek w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich. Wzięły w niej udział władze gminy oraz dyrektorzy koneckich jednostek edukacyjnych.

REKLAMA

„To jest program, który dotyczy zwiększenia obecności informatyki i szeroko znanej cyfryzacji w administracji i nie tylko w administracji. Sama wielkość budżetu projektu, czyli nieco ponad 1,8 miliona złotych z dofinansowaniem przekraczającym 1,5 miliona złotych wskazuje na to, że nie są to małe pieniądze i nie są też spodziewane małe efekty. Elementem, który uwzględniliśmy poza szeroko rozumianą administracją było wsparcie dla oświaty i stąd Państwa obecność. Przewidzieliśmy by każda szkoła otrzymała nowoczesną jednostkę centralną, z monitorem i podstawowym oprogramowaniem. To nie tylko pozwoli ujednolicić i unowocześnić bazę podstawową dla szkoły, ale powinno być dla Państwa także tanie. […] Wszystkie nasze jednostki – przedszkola i szkoły otrzymują taką jednostkę. A tak jak powiedziałem jednym z walorów jest to, że sprzęt jest nowy i nowoczesny. Jest zunifikowany byśmy mogli się posługiwać jednakowym sprzętem” – mówił do dyrektorów podczas przekazywania sprzętu burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Od września 2018 roku na terenie gminy realizowany jest duży projekt teleinformatyczny. Wtorkowe przekazanie komputerów do szkół i przedszkoli było zaś jego jednym z ostatnich punktów. Wszystkie sprzęty kosztowały 40 tysięcy 540 złotych. Wcześniej gmina w ramach projektu zmodernizowała infrastrukturę IT – między innymi poprzez unowocześnienie serwerowni oraz utworzenie punktu potwierdzenia profilu zaufanego; wdrożono też zintegrowany system e-usług. W ramach projektu 100 pracowników gminy i jednostek przeszło szkolenia dotyczące kompetencji cyfrowych. Koniec projektu przewidziano wraz z końcem września bieżącego roku. Całkowity koszt projektu to ponad 1,8 mln zł.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *