REKLAMA

Końskie: Krzysztof Obratański z wotum zaufania. Niejednogłośnie [zdjęcia]

W poniedziałek odbyła się sesja absolutoryjna w gminie Końskie. Burmistrz Krzysztof Obratański otrzymał wotum zaufania niejednogłośnie – 14 osób było za, jedna przeciw oraz 4 wstrzymujące się przy dwóch nieobecnych. Radni udzielili także głowie miasta absolutorium stosunkiem głosów 15 za oraz 4 wstrzymujących się.

REKLAMA

Pierwszym punktem obrad było przedstawienie informacji z pracy burmistrza oraz gminy od ostatniej stacjonarnej sesji. W związku z tym wywiązało się wiele dyskusji dotyczących między innymi komunikacji miejskiej, oczyszczania Sielpi przed sezonem czy powstania stadionu lekkoatletycznego w Końskich, a wideo o planach utworzenia tego obiektu znajdziecie u nas już wkrótce. Radni rozpatrzyli też skargę na działalność dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zatwierdzili wstępne lokalizacje przystanków komunikacji miejskiej w miejscowościach Stary Kazanów, Nieświń, Wąsosz oraz Małachów oraz utworzyli Zespół Przedszkolny nr 1 w Końskich.

REKLAMA

Nadane zostały także nazwy ulic w miejscowości Nowy Kazanów oraz ronda u zbiegu ulic Zielonej, Mostowej i Młyńskiej w Końskich, które przyjęło imię Sylweriusza Jaworskiego ps. „Strzemię”. Na wniosek burmistrza Krzysztofa Obratańskiego radni dodali do obrad i przyjęli uchwałę dotyczącą przeprowadzenia konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Ze względu na mniejsze dochody gminy spowodowane epidemią sfinansuje on jedynie 3, a nie 5 projektów jak to było dotychczas. Więcej o tym już wkrótce w naszym portalu.

Na koniec radni przyjęli sprawozdania za 2019 rok ze współpracy gminy Końskie z organizacjami pozarządowymi, z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w gminie i z realizacji programu „Karta Dużej Rodziny”. Zatwierdzono także sprawozdanie oraz ocenę zasobów MGOPS w Końskich.

Przed głosowaniem podczas debaty nad raportem o stanie gminy za 2019 rok między radnymi wywiązała się dyskusja. Ostatecznie wotum zaufania burmistrz Końskich otrzymał stosunkiem głosów 14 za, 1 przeciw i 4 wstrzymujące się. Dwóch radnych było nieobecnych. Głos „przeciw” radnej Ewy Samson był jednak, jak sama mówi, wynikiem pomyłki i naciśnięcia złego przycisku.

Podobnie było z udzieleniem absolutorium. Obratański otrzymał je stosunkiem głosów 15 za oraz 4 wstrzymujących się. Dwie osoby były nieobecne.

Podczas obrad przedstawiono także sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Dochody gminy wyniosły około 163 milionów złotych, a wydatki opiewają na 157,9 milionów. W budżecie gminy pojawiła się więc nadwyżka budżetowa w kwocie ponad 5 milionów złotych.

Pełną relację oraz wideo z dzisiejszej sesji znajdziecie wkrótce w naszym portalu. Sesję w całości znajdziecie na kanale YouTube gminy Końskie – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *