REKLAMA

Końskie: Laureaci i finaliści konkursów nagrodzeni [wideo, zdjęcia]

W środę w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich nagrodzono uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/2021 zostali laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych. To w sumie dziewięć osób z trzech różnych szkół. 

REKLAMA

Uroczystość poprowadziła nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich Izabela Persona, a zaraz na jej wstępie głos zabrał odpowiedzialny za oświatę w gminie wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński„Ten okres minionych kilkunastu miesięcy to wydaje się, że stracony czas dla polskiej edukacji. Może nie w pełnym słowa znaczeniu, ale na pewno stracony dla jakości kształcenia i efektów kształcenia. Dzisiaj to spotkanie ma nieco inny wymiar, bo podsumowuje to co możliwe albo to co było niemożliwe, a stało się możliwe. Chciałbym powiedzieć, że bardzo się cieszę, że możemy spotkać się w tym wymiarze organizacyjnym […] Spotykamy się po to by podkreślić jak ważni są dla na uczniowie naszych placówek, jak ważne są ich osiągnięcia i osiągnięcia naszych szkół. Chciałbym serdecznie podziękować tym młodym ludziom: uczniom i uczennicom naszych placówek, którzy kilka miesięcy temu zmierzyli się z arkuszami, zadaniami, wreszcie ze swoją wiedzą i wyszli zwycięsko z tego pojedynku” – przemawiał Krzysztof Jasiński.

Na sali oprócz samych nagrodzonych znaleźli się także ich rodzice oraz opiekunowie, nauczyciele którzy przygotowywali młodzież, wspomniany zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński oraz wiceburmistrz Marcin Zieliński, naczelnik Wydziału Oświaty w gminie Końskie Krystyna Milczarek i dyrektor SP 1 Końskie Jarosław Drzazga.

REKLAMA

W gronie tegorocznych laureatów konkursów przedmiotowych znaleźli się:

Alicja Młodawska (SP 1 Końskie) – język polski, opiekun Izabela Persona
Anna Koroch (SP 1 Końskie) – język polski, opiekun Katarzyna Drzazga
Małgorzata Peliwo (SP 2 Końskie) – biologia, opiekun Maria Tkaczyk
Aleksandra Rachuna (SP 2 Końskie) – fizyka, opiekun Robert Misztal
Alicja Woźniak (SP Stadnicka Wola) – j. niemiecki, opiekun Marzena Piwowarczyk

O swoich sukcesach, trudach zdalnej oświaty, a także planach związanych z edukacją opowiedziała nam Alicja Młodawska, uczennica klasy ósmej w koneckiej jedynce  –„Jestem laureatką z polskiego i finalistką z matematyki. Wydaje mi się, że motywacje trzeba mieć samemu i nauczyciele też dużo pomagali. Robili wszystko bym nawet w tej pandemii, podczas zdalnej nauki jak najlepiej wypadła i wszystko robili by mi pomóc […] Wybrałam II Liceum i chcę kontynuować swoją edukację w klasie akademickie: będę tam rozszerzać matematykę, biologię i  chemię” – mówiła nam laureatka i finalistka.

Z kolei wśród finalistów konkursów znaleźli się:

Alicja Młodawska (SP 1 Końskie) – matematyka, opiekun Anna Grotomirska
Kacper Ferens (SP 1 Końskie) – j. angielski, opiekun Izabela Głowińska
Daniel Lisiecki-Greuts (SP 2 Końskie) – j. angielski, opiekun Ireneusz Sęga
Paweł Gil (SP 2 Końskie) – historia oraz geografia, opiekunki: Elżbieta Sosnowska, Elżbieta Jakubowska
Piotr Wiąckiewicz (SP Stadnicka Wola) – j. niemiecki, opiekun: Anna Milczarz
Krzysztof Frączyk (SP Stadnicka Wola) – fizyka, opiekun: Czesław Staciwa

Uroczystość uświetniły występy muzyczne uczennicy z koneckiej „jedynki” Nadii Serek. Fragmenty części artystycznej możecie zobaczyć w naszym materiale wideo.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *