REKLAMA

Końskie: Licytacje dla WOŚP i wielki finał w niedzielę! [wideo]

Już w niedzielę będzie miały miejsce 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Konecki sztab swoją siedzibę ma w Miejsko-Gminnym Domu Kultury przy ulicy Partyzantów w Końskich. Tam przez cały dzień można wpadać i wspierać wolontariuszy. Od 17:00 wystartuje zaś koncert, a także licytacje. Te drugie już teraz ruszyły w internecie na specjalnym profilu Allegro – TUTAJ. Tam do kupienia między innymi obraz malarki Elżbiety Dudy pt. „Leśniczówka”, a także drzeworyty Tadeusza Grajpla. Więcej o licytacja i niedzielnym finale opowiedział nam szef koneckiego sztabu Krzysztof Kowalski. Funkcjonuje też e-skarbonka koneckiego sztabu, wpłat internetowych możecie dokonywać TUTAJ

REKLAMA

tkn24.pl: Już w niedzielę 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy na rzecz walki z sepsą. W Końskich start o 17?
Krzysztof Kowalski:
W niedzielę 29 stycznia zapraszamy o godzinie 17:00 w to miejsce, w którym stoimy tutaj. W tej sali kameralnej odbędzie się aukcja, licytacja przedmiotów, które zgromadziliśmy, a mamy kilka fajnych fantów, bo będziemy licytować… duszę. Jest ona ciężka i jest częścią żelazka. To rzecz rzadka, kolekcjonerska i pamiątkowa. To żelazko wykonane przez konecką firmę na 250 lat miasta Końskie, czyli na lokację miasta, która odbyła się w 1998 roku. Żelazko jest już wiekowe i dotyczy wiekowej sprawy. Komplet jest sprawny i doczyszczony. To podarunek od Andrzeja Wojnowskiego.
tkn24.pl: Widzimy tu też piękny obraz, co to jest?
Krzysztof Kowalski: 
To obraz przekazany przez corocznego darczyńcę, przez p. Elę Dudę i tym razem mamy na obrazie leśniczówkę. To dzieło wykonane techniką akwareli.
tkn24.pl: Stałych elementów nie zabraknie. Widzimy misia, ma być tort…
K. Kowalski:
Jest miś, ma być tort. Miś jest bardzo okazały w tym roku, prawie dwumetrowy.  Dosyć ciężki, ale bardzo przyjemny w przytulaniu. Jak zwykle jest wyposażony w zestaw gadżetów wośp – ma sztabową koszulkę, gadżety i coś mu jeszcze dorzucimy. Myślę, że misiek tanio skóry nie sprzeda. Bywało, że poprzednie miśki nawet ponad 2 tysiące złotych osiągały. Bywały różne – zdobyte drogą zakupu, wymiany, ale też i miśki zdobyte przez nasz Klub Tańca Towarzyskiego SPIN i przywiezione. Dzieciaki przekazały pierwsze dwa miśki i my to kontynuujemy.

REKLAMA

tkn24.pl: Co w niedzielę od 17:00 nas tutaj czeka?
K. Kowalski: 
Będą i licytacje i koncerty. Musi być trochę dźwięku, ja jako aukcjoner będę łapał oddech, a umili nam ten wieczór zespół M2, nasz tutaj miejscowy. Zespół jest rozwojowy, a także soliści Domu Kultury.
tkn24.pl: Kończymy standardowo światełkiem do nieba?
K. Kowalski: 
Światełko do nieba musi być, choćby symbolicznie. Chcemy wrócić do starej zasady wośpowskiej, chcemy kameralnego światełka, elementu zadumy i pomyślenia. Staniemy na kilka chwil i zróbmy światełko do nieba, dajmy tam sygnał, że jesteśmy. Zapraszamy z jakimiś lampionami, świecami, latarkami, zamrygajmy do góry i może nas ktoś zobaczy.

W niedzielę wolontariuszy koneckiego sztabu spotkamy do godziny 16:00 na ulicach miasta i okolicznych wiosek, a także choćby gminy Gowarczów. Wieczorem wciąż będą oni w centrum miasta oraz w siedzibie sztabu przy ulicy Partyzantów. Tam też o 17:00 rozpoczną się wymieniane w rozmowie atrakcje. Zapraszamy do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Funkcjonuje też e-skarbonka koneckiego sztabu, wpłat internetowych możecie dokonywać TUTAJ

REKLAMA

One thought on “Końskie: Licytacje dla WOŚP i wielki finał w niedzielę! [wideo]

  1. Ela pisze:

    Panie Kowalski, czasy się zmieniły. Gadżety WOŚP można kupić w Biedronce i innych sklepach sieciowych. Wybór jest bardzo duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *