REKLAMA

Końskie: Licytacje na WOŚP tylko w internecie. Będzie nawet dzieło Salvadora Dalí [wideo, zdjęcia]

Najprawdopodobniej w tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Końskich będzie wyglądał inaczej, niż w poprzednich latach. Ze względu na epidemię cała akcja musi odbyć się przy zachowaniu szczególnej ostrożności. W związku z tym licytacja orkiestrowych gadżetów będzie odbywać się w internecie, za pośrednictwem serwisu Allegro, na profilu kogutex – TUTAJ.

REKLAMA

„W tym roku imprezy w środku, w Domu Kultury raczej nie będzie. Nie będzie też koncertu, sztabu dla stu i kilkudziesięciu wolontariuszy, bo mamy ich tylko 30. Oni oczywiście będą w dniu finału zbierać pieniążki na mieście, ale imprezy wewnątrz budynku nie ma. Nie ma też aukcji, licytacji, będzie tylko forma internetowa oraz forma sprzedaży, czyli negocjacji cenowych z nami i będzie można niektóre rzeczy od nas odkupić” – informuje nas szef sztabu WOŚP w Końskich Krzysztof Kowalski.

Na aukcje trafiać będą jak co roku orkiestrowe gadżety takie jak pluszowy miś, koszulki, zegar czy też płyty z XIX Przystanku Woodstock z 2013 roku, podczas którego zagrali Kamil Bednarek i Big Cyc.

REKLAMA

„Z rzeczy cenniejszych mamy fantastyczny stolik dębowy, handmade, żadna IKEA, prawdziwe lite drewno, produkt regionalny wykonany w okolicy Końskich. Polecamy nabycie od nas tego stolika bo jest problem z wysyłką i nie chcemy go wystawiać na Allegro, więc tylko do odbioru” – mówi nam Krzysztof Kowalski.

Prawdziwą perełką wśród fantów wystawionych na licytację jest portret Mary Sigal autorstwa Salvadora Dalí.

„W tamtym roku fajnie poszła grafika pewnego artysty street artu, a w tym roku wystawiamy coś cenniejszego, większego, mamy nadzieję, że cena pójdzie tutaj zdecydowanie w górę. Mamy wydanie litografii Salvador Dalí z roku 1981, czyli za życia artysty. Z tyłu jest pieczęć galerii z Beverly Hills, z przodu sucha pieczęć, praca numerowana. Podpisana, sygnowana ołówkiem, ale niestety nie posiadamy certyfikatu autentyczności” – opowiada szef sztabu.

Już można licytować płytę z pastorałkami i kolędami ludowego zespołu „Korniczanka”. Ta oraz kolejne aukcje będą pojawiać się na profilu Allegro kogutex – TUTAJ. Zachęcamy do licytacji oraz wsparcia tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie: Licytacje na WOŚP tylko w internecie. Będzie nawet dzieło Salvadora Dalí [wideo, zdjęcia]

  1. […] Przypominamy, że w Końskich akcja już trwa. W markecie Gama przy ulicy 16 Stycznia w Końskich stanęła stacjonarna puszka WOŚP, a o przedmiotach, które są umieszczane na aukcji internetowej pisaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *