REKLAMA

Końskie: Miasto kupi autobusy po pierwszym przetargu!

Komunikacja Publiczna w Końskich zostanie uruchomiona najpóźniej pod koniec roku! Jedyna oferta na zakup autobusów, która wpłynęła do magistratu została przyjęta. Za blisko 2 miliony 800 tysięcy złotych miasto zakupi sześć mini autobusów. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że gminę interesowały autobusy w pełni niskopodłogowe lub niskowejściowe. Każdy z nich ma zabierać na pokład przynajmniej 26 pasażerów. W przetargu jedyną ofertę złożyła warszawska firma Truck Export-Import Wynajem, czyli dealer Mercusa, a opiewała ona na 2 miliony 797 tysięcy złotych. Autobusy, które dostarcza zwycięska firma to Mercedesy Sprintery oraz MAN’y TGE City. Miasto zdecydowało się przyjąć tę ofertę –„Przyjęliśmy ofertę by nie przekładać uruchomienia komunikacji publicznej na kolejne terminy. Mam nadzieję, że do końca roku autobusy dotrą do naszej gminy, być może część z nich wcześniej, część później, ale ostatecznie zrealizujemy i ten projekt” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Dostawca ma 10 miesięcy na dostarczenie do Końskich sześciu nowych mini autobusów. Miasto w przetargu pozostawiło sobie możliwość dokupienia jeszcze trzech maszyn.

REKLAMA

One thought on “Końskie: Miasto kupi autobusy po pierwszym przetargu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *