REKLAMA

Końskie: Miasto kupi też większe autobusy

System komunikacji miejskiej w Końskich, mimo swojego początkującego etapu istnienia doczeka się uzupełnienia o kolejne autobusy. Od 20 września miasto szuka dostawcy przynajmniej dwóch autobusów klasy MAXI z dieslowymi silnikami Euro 6.

REKLAMA

Przypomnijmy, że na początku lipca nasi włodarze zamówili sześć busów. Pojazdy marki Mercus dostarczy warszawska firma Truck Export-Import Wynajem. Wszystkie pojazdy zobaczymy na naszych ulicach najpóźniej w marcu 2020 r. Kontrakt opiewa na około 2,8 miliona złotych brutto. Z tego wynika, że cena za jeden autobus to blisko 379 000 złotych w pakiecie z pięcioletnią gwarancją.

REKLAMA

Teraz Końskie, zgodnie z zapowiedziami stara się o kolejne pojazdy. Przedmiotem zamówienia ma być dostawa dwóch autobusów klasy MAXI o napędzie spalinowym. Taki jest zakres podstawowy koneckiego zlecenia. Może ono jednak ulec rozszerzeniu. Miasto zapewniło sobie możliwość skorzystania z prawa na domówienie jeszcze jednego autobusu. Na jego wykorzystanie mamy 60 dni od chwili podpisania umowy na część podstawową zamówienia.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat zrealizował zgodnie z umową przynajmniej dwie dostawy, każda po co najmniej dwie sztuki jednego typu pojazdu z układem zasilanym olejem napędowym. I na koniec wadium, które wynosi 20 000 PLN.

Źródło: infobus.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *