REKLAMA

Końskie: Nowe rondo prawie gotowe [wideo, zdjęcia]

Ostatnia warstwa asfaltu w piątek i poniedziałek była wylewana przez wykonawcę robót drogowych w centrum Końskich. To oznacza, że prace zmierzają ku końcowi. 

REKLAMA

Nowe rondo  łączy ulice Piłsudskiego, Księdza Granata, Zamkową, Iwo Odrowąża i Mieszka I. Jego budowa oznaczała spore utrudnienia dla kierowców. Trwały one w ostatnich miesiącach. Ruch jednak nie był stale wyłączony. Na czas lania asfaltu należało jednak to zrobić. Kilka tygodni temu ostatnią warstwę zyskała ul. ks. Granata. Teraz także pozostałe trakty.

REKLAMA

Koszt przebudowy ulic w tej części Końskich to nieco powyżej 6,3 mln złotych. 4,2 mln zł z tej kwoty to pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Do zakończenia robót pozostała kosmetyka, a następnie oficjalne odbiory.

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Końskie: Nowe rondo prawie gotowe [wideo, zdjęcia]

 1. Mirosław Panasewicz pisze:

  Kiedy wy się wkońcu nauczycie że asfalt się układa.

 2. mark pisze:

  I teraz kolejna zagadka: czy zostanie tam ustawione oznakowanie skrzyżowania o ruchu okrężnym z obowiązkiem ustąpienia pierwszeństwa przez wjeżdżających na skrzyżowanie, czy zostanie to pozostawione bez oznakowania, czyli z pierwszeństwem dla nadjeżdżających z prawej strony?
  Bo obawiam się, że będzie powtórka z „Kauflandu”.
  Mnie osobiście wystarczą już wjeżdżający w jednokierunkowy odcinek Strażackiej „pod prąd” (wczoraj zaledwie dwóch w odstępie 30 sekund, pierwszy o mało nie spowodował kolizji.

 3. konecczanin pisze:

  mark ,nie filozofuj …. na czym sie jeszcze znasz ?
  Zostaw to fachowcom.

 4. Obywatel pisze:

  Wystarczy patrzeć na znaki drogowe a tym którzy ich nie rozróżniają odbierać prawa jazdy i kierować na powtórny egzamin. To, że nie wolno wjeżdżać w ul. Strażacką wiadomo od ponad roku bo tam jest jeden kierunek. A pod Kauflandem wystarczy patrzeć na znaki drogowe większyk już nie da się postawić. Po prostu „ślepych” należy eliminować z grona kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *