REKLAMA

Końskie: Od jutra głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2021

W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok mieszkańcy gminy Końskie do 18 września zgłosili 9 projektów. Finalnie będzie można głosować na sześć z nich już od jutra. Zobaczcie listę zakwalifikowanych oraz odrzuconych wniosków.

REKLAMA

Zakwalifikowane projekty do Budżetu Obywatelskiego 2021 to:
1. Remont budynku biblioteki publicznej miasta i gminy Końskie – filia w Dziebałtowie

2. Budowa dwutorowej bieżni lekkoatletycznej do biegu na 60 m zakończonej skocznią w dal w ZOP w Pomykowie
3. Modernizacja skateparku przy ul. Południowej w Końskich
4. Budowa placu zabaw w miejscowości Gatniki
5. Utwardzenie terenu poprzez położenie dywanika asfaltowego drogi wewnętrznej oraz urządzenie miejsc parkingowych w miejscowości Fidor
6. Modernizacja nagłośnienia w hali sportowej, ul. kpt. Stoińskiego 3, 26-200 Końskie

REKLAMA

Od piątku przez miesiąc, czyli do 26 października mieszkańcy gminy Końskie będą mogli głosować na wybrane projekty. Swój głos można oddać na kilka sposobów, o czym kilka dni temu informował nas wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Marcin Zieliński.

„Nasi mieszkańcy mogą bezpośrednio składać karty do głosowania wypełnione w siedzibie urzędu wrzucając ją do urny, oczywiście również w trybie korespondencyjnym – tutaj jest ważna data stempla pocztowego i oczywiście elektronicznie poprzez naszą stronę internetową, tam będzie podany link do głosowania i z tej formy również będzie można bezpiecznie skorzystać” – mówi nam Marcin Zieliński.

Zwycięskie inwestycje poznamy 9 listopada, kiedy to zostaną opublikowane wyniki głosowania.

Dodajmy, że komisja podczas oceniania zgłoszonych wniosków odrzuciła trzy z nich. Poniżej wymieniamy niezaakceptowane projekty wraz z powodami.

Odrzucone projekty do Budżetu Obywatelskiego 2021 to:
1. Plac zabaw dla dzieci i młodzieży z elementami siłowni napowietrznej w obrębie ulic: Piłsudskiego, Zachodniej i Gimnazjalnej.
Uzasadnienie – Brak wskazania nieruchomości gruntowej – lokalizacji miejsca, na której będzie realizowane zadanie.
2. Wygrajmy zdrowie – budowa tężni solankowej w Końskich przy ul. Browarnej. Uzasadnienie – W świetle zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dla wskazanej nieruchomości, budowa tężni solankowej nie jest możliwa.
3. 100 foteli kinowych dla Kina Miejskiego w Końskich. Uzasadnienie – Przedmiot wniosku realizowany jest w ramach rozpoczętego zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Gimnazjum nr 2 w Końskich na potrzeby Centrum Kultury”.

Przypominamy, że w poprzednich latach spośród zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego gmina Końskie przeznaczała po 100 tysięcy złotych na pięć inwestycji najbardziej pożądanych przez mieszkańców. W tym roku ze względu na zmniejszone dochody gminy spowodowane epidemią zrealizowane zostaną trzy zwycięskie projekty.

 

REKLAMA

One thought on “Końskie: Od jutra głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2021

  1. Pingback: Sonda: Budżet Obywatelski 2021. Co o nim wiedzą konecczanie? | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *