REKLAMA

Końskie oddadzą hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

W sobotę 1 sierpnia obchodzić będziemy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O tym wydarzeniu pamiętają także władze Końskich. O godzinie 17:00 miasto na chwilę przystanie i zawyją syreny. Obchody z udziałem kombatantów, harcerzy, jednostek strzeleckich oraz strażaków ochotników odbędą się przy Kolegiacie św. Mikołaja.

REKLAMA

W Godzinę W (17:00) ruch na ulicy Piłsudskiego, głównej arterii komunikacyjnej Końskich, zostanie wstrzymany. Zawyją syreny wozów strażackich oraz syreny alarmowe z gminnego systemu. To będzie hołd od Konecczan dla Powstańców Warszawskich. Przy ulicy Piłsudskiego, nieopodal Kolegiaty św. Mikołaja pojawią się wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Końskie, harcerze oraz jednostki strzeleckie działające na naszym terenie. Do włączenia się w ten symboliczny moment pamięci zapraszamy także wszystkich mieszkańców naszego regionu.

REKLAMA

Podobne obchody Powstania Warszawskiego odbywać się będą w wielu innych miejscach na terenie naszego kraju i będą przebiegać w podobny sposób. A tak wyglądały te uroczystości w Końskich w minionym roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *