REKLAMA

Końskie: Odnaleziono 78-latkę, wciąż była w lesie

78-letnia kobieta wyszła w poniedziałek z Końskich (okolice ul. Leśnej) na grzyby i nie wróciła do miejsca zamieszkania. Do późnych godzin nocnych, a także od rana trwały jej poszukiwania. Około godziny 11 we wtorek odnaleźli ją druhowie z OSP Kozia Wola, OSP Kozów oraz jeden z funkcjonariuszy policji. 

REKLAMA

Poszukiwana 78 latka została odnaleziona przez druhów z OSP Kozia Wola i OSP Kozów oraz funkcjonariusza policji

„Od poniedziałku Komenda Powiatowa Policji w Końskich prowadziła poszukiwania za 78-latką, która wyszła z domu w okolicach ulicy Leśnej w celu zbierania grzybów”  – informowała nas starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Poszukiwania trwały do późnych godzin nocnych oraz we wtorek od rana, zaangażowane były psy tropiące oraz śmigłowiec policyjny. Około godziny 11 ratownicy natrafili na kobietę w lesie –„Kobieta została odnaleziona, żyje. Na ten moment wiemy tylko tyle, że jest wychłodzona. 78-latka pojechała na badania kontrolne do szpitala” – mówi nam starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

Wiemy, że na kobietę w lesie natrafili druhowie z OSP Kozia Wola, OSP Kozów, OSP Proćwin oraz funkcjonariusz policji. W działania zaangażowane były wszystkie siły i środki. Policjanci, a także strażacy, druhowie OSP poszukiwali 78-latki do późnych godzin nocnych wczoraj oraz dziś od samego rana.

„Dziękujemy wszystkim służbom, a także mieszkańcom powiatu koneckiego, którzy chętnie uczestniczyli w poszukiwaniach, za okazaną pomoc. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, po raz kolejny udało się uratować ludzkie życie” – przekazuje nam Marta Przygodzka z KPP Końskie.

REKLAMA

One thought on “Końskie: Odnaleziono 78-latkę, wciąż była w lesie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *