REKLAMA

Końskie pamiętają o Powstańcach Warszawskich. Uczciliśmy Godzinę W [wideo, zdjęcia]

W Końskich mnóstwo osób wzięło udział w symbolicznym uczczeniu 75. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 ruch na ulicy Piłsudskiego, głównej arterii komunikacyjnej Końskich, został wstrzymany. Zawyły syreny wozów strażackich oraz syreny alarmowe z gminnego systemu. To hołd od Konecczan dla Powstańców Warszawskich. Włodarze gminy w tym czasie rozświetlili specjalnie przygotowany na tę okoliczność znicz. 

REKLAMA

Pod kolegiatą przed 17:00 pojawiły się wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Końskie, 5 Konecki Szczep Harcerski „Feniks”, 32 Konecki Szczep Harcerski „Lamus”, Jednostka Strzelecka 2026 Końskie, mieszkańcy, kombatanci, grupy kibicowskie i przedstawiciele władzy.

Członkowie fanklubu jednego z klubów piłkarskich odpalili race. W Godzinie W uczestniczyli trzej burmistrzowie miasta: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. To oni wspólnie z członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zapalili symboliczny znicz pamięci Powstańców Warszawskich.

REKLAMA

Przez około minutę w zadumie i przy głośnych dźwiękach Końskie solidaryzowały się z Warszawą. Oddawaliśmy cześć tym, którzy zginęli 75 lata temu w Powstaniu Warszawskim, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Zobaczcie w wideo i na zdjęciach jak ta krótka, ale bardzo piękna i patriotyczna uroczystość przebiegła w Końskich.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

2 thoughts on “Końskie pamiętają o Powstańcach Warszawskich. Uczciliśmy Godzinę W [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Obchody Powstania Warszawskiego w centrum Końskich | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *