REKLAMA

Końskie: Pandemia nie zatrzyma Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [wideo]

W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Końskich. Trwają wstępne ustalenia odnośnie przeprowadzenia akcji podczas epidemii. Pewne jest jednak, że się ona odbędzie. Nowością jest stacjonarna skarbona, do której będzie można wrzucać datki przez cały czas, a także terminale – dzięki nim będzie można ofiarować dowolną kwotę przy pomocy karty płatniczej.

REKLAMA

„Faktem jest, że zarejestrowaliśmy sztab. Mamy ten numer, co poprzednio – 949. Niestety będzie mniej wolontariuszy, będziemy działać bezpiecznie, w związku z tym ograniczyliśmy formę działania sztabu, ale myślę, że ta trzydziestka, która będzie funkcjonować też zbierze konkretną sumę pieniędzy” – opowiada nam Krzysztof Kowalski, szef sztabu WOŚP w Końskich.

Rekrutacja wolontariuszy jest już zamknięta. Standardowo będą oni stać z puszkami w różnych miejscach w Końskich. W tym roku wrzucanie pieniędzy do puszek nie będzie jednak jedyną metodą wsparcia akcji.

REKLAMA

 

„Tradycyjnie puszki już przyszły. Skleiliśmy już pierwszą sztukę, ale będzie też nowość w Końskich, czyli terminale POS. Będzie można wrzucić za pomocą karty płatniczej, debetowej, kredytowej jakąkolwiek kwotę. Będziemy też mieć prawdopodobnie stacjonarną skarbonę” – mówi nam Krzysztof Kowalski.

Nie wiadomo jeszcze gdzie stanie skarbona, a także kto i w jaki sposób ma jej pilnować. Sztab nie ustalił także, jak będzie wyglądać finał akcji, który zapewne będzie różnił się od dotychczasowych ze względu na panującą epidemię. Gdy tylko otrzymamy takie informacje na pewno Państwa o tym poinformujemy.

Standardowo odbędzie się też licytacja orkiestrowych gadżetów. W tym roku najprawdopodobniej jednak będzie to mieć miejsce za pośrednictwem internetu. Wszystko wskazuje więc na to, że i tym razem mimo panującej epidemii nie zabraknie w naszym regionie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zgodnie ze wszystkim dobrze znanym hasłem „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej…”

Przypomnijmy, że na początku 2020 roku sztabowi z Końskich udało się ustanowić rekord. Zebrano 85 tysięcy 653 złote i 64 grosze oraz 128 euro i 80 centów. W powiecie koneckim natomiast uzbierano również rekordową kwotę 160 tysięcy 909 zł i 95 groszy oraz 128 euro i 80 centów.

REKLAMA

One thought on “Końskie: Pandemia nie zatrzyma Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [wideo]

  1. Pingback: Konecki sztab WOŚP ze stroną internetową | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *