REKLAMA

Końskie: Ponad 1,2 mln dofinansowania na łącznik do szpitala! [wideo, zdjęcia]

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek w środę przywiozła do Końskich umowę na dofinansowanie budowy drogi, która jest łącznikiem szpitala powiatowego z ulicą Zachodnią. To droga gminna i już jest ona w trakcie budowy. Dofinansowanie wynosi ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, a cała inwestycja to koszt około 2 miliony 300 tysięcy złotych. 

REKLAMA

Oficjalne podpisanie umowy miało miejsce w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich. Obecni byli pracownicy UMiG odpowiedzialni za przygotowanie wniosku i jego wdrożenie, bo trzeba zaznaczyć, że obecnie droga jest już na zaawansowanym etapie prac budowlanych –„Droga powstała w szczerym polu, organizuje tam przestrzeń w sposób, który dalece wykracza poza wyłącznie rolę komunikacyjną. Mam nadzieję, że tam mieszkańcy zauważą nie tylko zalety tego systemu komunikacji, który powstaje, ale i tego otwarcia przestrzeni, która była do dzisiaj martwa” – mówił we wstępie Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Przypomnijmy, że wyłonienie wykonawcy budowy łącznika Zachodniej ze szpitalem przebiegło bardzo pomyślnie dla gminy Końskie. Przy kosztorysie inwestorskim przekraczającym 3,5 miliona złotych przetarg zakończył się na kwocie mniejszej niż 2,5 mln złotych, co dla samorządu oznacza spore oszczędności –„W grudniu ogłosiliśmy przetarg, w styczniu otworzyliśmy oferty i okazało się to na tyle szczęśliwym zabiegiem, że mieliśmy dziewięć firm zainteresowanych budową. Mogliśmy wybrać najkorzystniejszą i to znacznie poniżej kosztorysu inwestorskiego” – podkreślał podczas spotkania z wojewodą burmistrz.

REKLAMA

Wojewoda Wojtyszek nie wahała się ani chwili aprobując wniosek Końskich o dofinansowanie. Wielkie znaczenie miało dla niej bezpieczeństwo pacjentów Szpitala im. św. Łukasz, bo budowany odcinek będzie drugim dojazdem do leczniczy, który po pierwsze zabezpieczy przejazd w przypadku problemów np. na ulicy Gimnazjalnej, ale i skróci dojazd do szpitala np. z gmin Ruda Maleniecka, czy Fałków –„To bardzo ważna droga łącząca dwie ulice. Kwota ponad 1,2 miliona złotych dofinansowania. To droga łącząca ze szpitalem i to jest bardzo ważne by droga do szpitala był jak najlepszy, jak najszybszy. Dlatego ta decyzja była dla mnie oczywista by ta inwestycja znalazła się w grupie inwestycji, które należy dofinansować […] Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest bardzo ważne, a tu oprócz bezpieczeństwa na drodze mamy również bezpieczeństwo zdrowotne, bo szybki, sprawny dojazd do szpitala. To rzecz bardzo cenna, dlatego nie mam wątpliwości, że środki z budżetu Państwa są bardzo dobrze wydane. Dofinansowanie wynosi 50%, a wartość inwestycji to prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych” – mówiła nam wojewoda Wojtyszek.

Łącznik między Zachodnią a szpitalem ma około jednego kilometra długości. Prace na budowie trwają, a według zawartych umów droga zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *