REKLAMA

Końskie: Powołano nową Radę Seniorów! [wideo, zdjęcia]

W miniony poniedziałek w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie powołano Radę Seniorów na nową kadencję – to organ doradczy gminy Końskie oraz burmistrza. Na jej czele stanęła Danuta Chwaszczyńska, która była członkinią rady w poprzedniej kadencji. Członkowie zostali wytypowani zarówno przez stowarzyszenia działające na terenie gminy, jak i przez samego burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego.

REKLAMA

Na początku spotkania burmistrz Krzysztof Obratański wraz z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Końskie Piotrem Słoką wręczyli podziękowania oraz upominki członkom Rady Seniorów poprzedniej kadencji. Następnie wręczono powołania członkom nowej rady, po czym złożyli oni ślubowanie. Kolejnym krokiem było ustalenie porządku obrad. Funkcję przewodniczącego objęła Danuta Chwaszczyńska, która zasiadać będzie w radzie już drugą kadencję. Wiceprzewodniczącymi zostały Zofia Münnich oraz Barbara Szymczyk – obie seniorki również mają za sobą już jedną kadencję. Oprócz nich radnymi organu zostaną po raz drugi: Kazimierz Sakwa, Roman Struzik (w poprzedniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego), oraz Bogdan Kuśmierczyk. Pierwszy raz piastować stanowisko w Radzie Seniorów będą Anna Dąbrowska, Teresa Wilk, Jolanta Rydzewska, Henryk Kosierkiewicz, Jan Wiaderny, Stanisław Kacperski oraz Barbara Zielińska.

REKLAMA

Co będzie priorytetem dla członków nowej Rady Seniorów? O tym opowiadała nam przewodnicząca Danuta Chwaszczyńska –„Będziemy kontynuować to, co nie zostało zrealizowane w pierwszej kadencji Rady Seniorów. Bardzo dobrze znam potrzeby ludzi starszych i potrzeby ludzi na wsi […] Jednym z zadań na tę kadencję jest też karta seniora. Myślę o ulgach dla seniorów – na przykład w tej chwili jest ulga na pływalnię, do teatru, który niestety nie jest w Końskich tylko w Kielcach. Jest wiele takich punktów, które będziemy realizować. Może zniżka na bilety w komunikacji miejskiej będzie jednym z nich” – o planach opowiadała nam Danuta Chwaszczyńska.

O tym, co stanowiło za powołaniem Rady Seniorów mówi nam z kolei burmistrz Krzysztof Obratański –„Idea powołania Rady Seniorów w Końskich zmaterializowała się w ubiegłej kadencji w 2015 roku i wynikała z przeświadczenia, że seniorzy stanowią dziś tak istotną część społeczeństwa, a jednocześnie tak aktywną, tak nastawioną na możliwość wykorzystania ich umiejętności, doświadczenia, że byłoby żal tego nie wykorzystać. Stąd powołanie rady i jej praca w ubiegłej kadencji, która przecierała w pewnym sensie szlak – wynajdowała takie pola działania, które wydawały się jej najbardziej dedykowane dla ludzi w wieku dojrzałym” – o korzyściach płynących z powołania Rady Seniorów opowiadał nam burmistrz Obratański.

Członkom nowo powołanej rady gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *