REKLAMA

Końskie: Powstaje ważna droga. Będzie też rondo u zbiegu Spacerowej i Zachodniej [wideo, zdjęcia]

Gmina Końskie całymi garściami korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych i raz po raz remontuje lub buduje zupełnie nowe odcinki drogowe. Obecnie prace trwają przy bardzo strategicznej inwestycji, która połączy drogę wojewódzką 728 z drogą krajową 42 na odcinku od ulicy Spacerowej do Kieleckiej. Jej zwieńczeniem będzie zupełnie nowe rondo. Budowana jest także droga Zaborcze-Pająki na terenie sołectwa Nowy Kazanów. 

REKLAMA

Powstanie drogi łączącej ulicę Spacerową z Kielecką w Końskich to dla gminy strategiczna inwestycja. Nowy odcinek ma liczyć 1500 metrów, a jego celem jest odciążenie centrum miasta od ruchu wysokotonażowego. Ma także skrócić czas przejazdu karetek jadących z południowej strony powiatu koneckiego do Szpitala im. św. Łukasza, co niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Droga zostanie wyprowadzona przy ulicy Kieleckiej nieopodal znajdującego się tam składu opału. Natomiast przy ulicy Spacerowej zwieńczy ją rondo, które przylegać będzie także do ulicy Zachodniej.

Ten wielki projekt realizuje firma KAMI. Obecnie trwają prace przy korytowaniu zupełnie nowego śladu drogi oraz prace ziemne u zbiegu ulic Zachodniej i Spacerowej, które przygotują teren pod powstanie ronda. Całkowity koszt budowy wyniesie tutaj ponad 6 milionów 294 tysiące złotych, a 60% pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie prac przewidziane jest na listopad tego roku, ale niewykluczone,  że firma wykonująca zadanie zrealizuje je szybciej.

REKLAMA

Poniżej zdjęcia z realizacji projektu Spacerowa – Kielecka:

Kilka kilometrów dalej realizuje się kolejne zadanie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o odcinku łączącym drogę krajową 42 z Zaborczem w Nowym Kazanowie. Jezdnia powstająca w tym miejscu ma mieć niemal 1500 metrów długości i 5 metrów szerokości. Zakres prac obejmuje również m. in. utworzenie pobocza gruntowego, wycinkę drzew, karczowanie, zrobienie zjazdów na posesje. Najkorzystniejszą ofertę – około miliona i 280 tysięcy złotych – zaproponowało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KAMI. W tym przypadku również 60% środków na budowę drogi pochodzi z dofinansowania, a jest to prawie 770 tysięcy złotych.

Poniżej zdjęcia z budowy drogi Zaborcze – Pająki:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *