REKLAMA

Końskie: Przyznano pieniądze na sport i kulturę

168 tysięcy od miasta otrzyma KSSPR Końskie, 143,5 tysiąca MKS Neptun Końskie. Przyjrzeliśmy się bliżej dotacjom na sport i kulturę w Gminie Końskie. 

REKLAMA
To KSSPR otrzymał najwięcej kasy na sport.

To KSSPR otrzymał najwięcej kasy na sport.

Te liczby nie różnią się znacząco w porównaniu z zeszłym rokiem. Na swoje funkcjonowanie piłkarze ręczni otrzymali o 7 500 zł, a nożni o 1500 zł więcej niż w roku 2015. Dodatkowo MKS Neptun dostanie także 18 500 zł na sekcję siatkówki.

Jedyny pływacki klub w naszym regionie: UKS Wodnik może liczyć na 30 tysięcy złotych dotacji, a Olimpia zajmująca się szkoleniem młodych szczypiornistek 22 tysiące. Stowarzyszenie Sportowe Fair Play na organizację głównie Koneckiej Ligi Futbolu, Koneckiej Ligi Siatkówki i Koneckiej Ligi Futsalu dostanie 13,5 tysiąca, czyli dokładnie tyle samo co przed rokiem. Oprócz wspomnianych podmiotów na wsparcie mogą liczyć także: Konecki Klub Karate Kyokushin (7500 zł), UKS Akademia Piłkarska Końskie (6 000 zł) oraz Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury (500 zł).

REKLAMA

Łącznie Gmina Końskie na wsparcie klubów i organizacji związanych ze sportem wyda w 2016 roku 409 500 zł.  To więcej o 13 tysięcy złotych niż w roku ubiegłym.

O wiele niższe są nakłady, które nasze władze przeznaczą w nadchodzących miesiącach na kulturę. Będzie to 18 500 zł, a środki te rozdysponowano na dwa podmioty: Stowarzyszenie Abstynentów Klubu „Radość” (otrzymają 8,5 tysiąca na event z aktorem Marianem Opanią w roli głównej), a także Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastyczne Delegatura w Kielcach (10 tysięcy na zadanie „„Mała forma graficzna 13×18” – Wystawa Międzynarodowa).

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *