REKLAMA

Końskie: Remont ważnej drogi i poważne utrudnienia

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już dzisiaj rozpocznie się remont drogi krajowej 42 na odcinku od Kazanowa do Końskich. Pracom towarzyszyć będą duże utrudnienia i ruch wahadłowy! 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Już na dziś planowane jest wprowadzenie pierwszych zmian organizacji ruchu w związku z remontem nawierzchni na świętokrzyskim odcinku drogi krajowej nr 42 Nowy Kazanów – Końskie –„Odcinek o długości około 2,8 km zyska nową nawierzchnię i oznakowanie poziome. Prace remontowe prowadzone będą we wrześniu i w październiku. Ich koszt to około 4 mln złotych. Podczas frezowania starej i układania nowej nawierzchni na kolejnych kilkusetmetrowych fragmentach remontowanego odcinka wprowadzany będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną” – informują przedstawiciele GDDKiA.

Od poniedziałku 9 września na odcinku obowiązywał będzie ruch sterowany światłami połową jezdni w obu kierunkach. Ta sama zasada obowiązywać będzie w kolejnych etapach prac remontowych.

REKLAMA

Przypomnijmy, że na tej samej drodze krajowej, przy ulicy Partyzantów w Końskich od poniedziałku do piątku (9-13 września) czekają nas inne utrudnienia: zamknięty będzie tam przejazd kolejowy. Służby wyznaczyły objazdu ulicami miasta – szczegóły znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *