REKLAMA

Końskie: Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020! [wideo, zdjęcia]

Na dokładnie 10 zadań zgłoszonych przez mieszkańców miasta i gminy Końskie można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w gminie Końskie. Reguły są identyczne jak w poprzednich latach – wybieramy pięć projektów, a na każdy z nich gmina przeznaczy 100 tysięcy złotych. Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. 

REKLAMA

– „Jesteśmy w tej chwili po publikacji listy przyjętej do realizacji i zadania są poddane procedurze głosowania, czyli zainteresowani mogą głosować na poszczególne zadania. Zarówno drogą bezpośrednią, czyli przez pobranie karty do głosowania, wypełnienie jej i wrzucenie do urny wyborczej albo drogą internetową”  – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Do 16 września mieszkańcy mogli zgłaszać propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego 2020. Następnie przeszły one weryfikację pod względem formalnym, sprawdzano między innymi czy są one możliwe do wykonania za zaplanowane na jedno zadanie 100 tysięcy złotych. Ostatecznie do głosowania dopuszczono 11 projektów, ale jeden z nich zgłaszający wycofali sami. Oto one:

REKLAMA

1. DOPOSAŻENIE PLACU ZABAW PRZY WIEJSKIM DOMU KULTURY I SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROGOWIE

2. PRZEBUDOWA EDUKACYJNEGO PRZYSTANKU ROWEROWEGO PRZY ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
W STADNICKIEJ WOLI

3. DOPOSAŻENIE PLACU ZABAW I OBIEKTÓW SPORTOWYCH PRZY ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W KAZANOWIE

4. BUDOWA BEZPIECZNEGO „PLACU ZABAW W ZGODZIE Z NATURĄ” PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W DZIEBAŁTOWIE

5. ROZBUDOWA KOMPLEKSU SPORTOWO-REKREACYJNEGO PRZY WDK W KORNICY ORAZ DOPOSAŻENIE WIEJSKIEGO DOMU KULTURY W MEBLE, SPRZĘT KUCHENNY I ELEKTRONICZNY

6. POŁOŻENIE NAWIERZCHNI SZTUCZNEJ NA PLACU ZABAW PRZY UL. NIEPODLEGŁOŚCI W KOŃSKICH (II etap)

7. BUDOWA III ETAPU KRYTEJ TRYBUNY NA STADIONIE MIEJSKIM PRZY UL. SPORTOWEJ 13 W KOŃSKICH

8. BUDOWA OGRODZENIA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 im. STANISŁAWA STASZICA W KOŃSKICH

Wniosek wycofano ze względu na planowaną budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich

9. KOŃcówka – KONECKIE MIEJSCE SPOTKAŃ (projekt polega na stworzeniu miejsca, w którym młodzież mogłaby się spotkać i uczestniczyć tam w twórczych działaniach. Proponowana lokalizacja to budynek po Gimnazjum przy ulicy Partyzantów)

10. PRZEBUDOWA DROGI WEWNĘTRZNEJ – ULICY ZIELONEJ W NIEŚWINIU

11. BUDOWA PARKINGU PRZED KOŚCIOŁEM W MODLISZEWICACH

Spośród 10 projektów wybrać musimy połowę. Następnie będą one skierowane do realizacji –„Wybieramy pięć projektów łącznie mających wartość pół miliona złotych, czyli po 100 tysięcy złotych dla jednego zamierzenia” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Głosować internetowo można na stronie www.bo.umkonskie.pl, a jeśli ktoś chciałby dostarczyć wypełniony papierowy kwestionariusz do Urzędu Miasta to może pobrać go TUTAJ

Głosowanie trwa do 25 października. Natomiast ogłoszenie wyników nastąpi przed 7 listopada. 

REKLAMA

One thought on “Końskie: Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020! [wideo, zdjęcia]

  1. Budżet obywatelski w tym roku jest, czy wsparcie budżetu gminy? Patrzę poprzednie pomysły , a ten rok mamy szkoły, które dotąd pod opieką gminy były, a teraz zaopiekują się nimi obywatele. Ja w takim razie wesprę ogrodzenie przy Szkole Nr 2, skoro tu potrzebny ruch społeczny. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *