REKLAMA

Końskie: Statystyki demograficzne 2019. Najpopularniejsze imiona [wideo]

Jak zawsze na początku roku zaglądamy do demografii gminy Końskie. Niestety wzrasta liczba zgonów. Sprawdzamy także jakie imiona były najpopularniejsze w ostatnich miesiącach. 

REKLAMA

Zacznijmy jednak od urodzeń. W 2019 roku w koneckim szpitalu odnotowano 612 narodzin dzieci. To o dwa mniej niż w 2018 roku kiedy urodzin odnotowano 614, ale już sporo więcej niż w 2017 kiedy to przybyło u nas 564 dzieci.

Niestety wzrasta liczba zgonów. W minionym roku w koneckim szpitalu było ich aż 873. To wiele więcej niż w roku 2018 kiedy to odnotowano u nas 784 zgony. Większa liczba zgonów niż urodzeń oznacza, że w Końskich ciągle mamy niż demograficzny.

REKLAMA

Przyjrzeliśmy się także statystyce zawieranych małżeństw. W 2017 roku sakramentalne „tak” powiedziało sobie 195 par. W 2018 roku było ich mniej – zawarto dokładnie 173 nowe małżeństwa, a w ostatnim roku jeszcze mniej – 155 par weszło w związek małżeński.

Warto dodać, że statystyki te opierają się na liczbach zgłoszonych w Urzędzie Stanu Cywilnego, urodzenia dotyczą zaś tylko Szpitala w Końskich – statystyki nie uwzględniają więc dzieci mieszkających w Końskich, które urodziły się w szpitalach w Kielcach, czy np. w Warszawie. Nie wiadomo też jak wiele z nowo narodzonych dzieci zamieszkuje wraz z rodzicami np. za granicą, czy w większych ośrodkach miejskich w naszym kraju.

Najpopularniejsze i najciekawsze imiona zarejestrowane w koneckim Urzędzie Stanu Cywilnego. 

Wśród najpopularniejszych imion ostatnich miesięcy znalazły się: Julia, Lena, Antoni, Amelia, Franciszek, Marcelina, Zuzanna, Aleksander, Jan i Kuba. Z kolei wśród najciekawszych należałoby wymienić takie jak: Mia, Elena, Zoja, Gloria, czy Kasian.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *