REKLAMA

Końskie: Święto Niepodległości będzie w skromniejszej formie

Miał być przemarsz ulicami Końskich, przedstawienie wystawione przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, koncert Pieśni Legionowej i pokaz grupy rekonstrukcyjnej. Niestety z uwagi na epidemię gmina Końskie musiała ograniczyć program Święta Niepodległości do symbolicznego minimum. 

REKLAMA

„Z przykrością informuję, że w związku z obostrzeniami wynikającymi z panującej epidemii COVID-19, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo, odwołuję w dotychczas przyjętej formule organizacyjnej obchody 102. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości […] Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański” – czytamy w piśmie przekazanym naszej redakcji przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

Nowa formuła zakłada, że w środę 11 listopada o godzinie 11:50 pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy Piłsudskiego w Końskich spotka się tylko kilkuosobowa delegacja włodarzy gminy. Zostaną tam złożone kwiaty oraz znicze. Z kolei o godzinie 12:15 w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich odbędzie się msza święta z intencją za ojczyznę przy zachowaniu aktualnych na dany moment restrykcji sanitarnych. Przed mszą świętą Dom Kultury z Końskich zaprezentuje montaż słowno-muzyczny pt. „Odrodzona – Niepodległa 1918-2020”. Z tych wydarzeń zaprezentujemy Państwu relację na żywo lub obszerny materiał wideo.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *