REKLAMA

Końskie: To może być drogowa rewolucja. Remonty za ponad 27 milionów! [wideo, zdjęcia]

Prawie 22 miliony złotych dofinansowania ze środków rządowych może pozyskać gmina Końskie na remont ośmiu strategicznych odcinków drogowych. Wojewoda Świętokrzyski już zatwierdziła złożone wnioski, teraz czekają one tylko na podpis Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Jeżeli wszystko zakończy się po myśli włodarzy gminy będzie to największa drogowa inwestycja w historii naszego regionu. 

REKLAMA

„Jesteśmy na liście skierowanej do zatwierdzenia przez pana Premiera inwestycji drogowych, które są z jeszcze większym poziomem dofinansowania, bo to z nowego rozdania Funduszu Dróg Samorządowych. To nie jest chyba już tajemnica, że gmina Końskie złożyła osiem wniosków na drogi o łącznej wartości prawie 28 milionów złotych, a poziom dofinansowania to prawie 22 miliony złotych. Jeżeli to wszystko zostanie zatwierdzone w Kancelarii Premiera to nasz udział będzie skromny, zaledwie 6 milionowy” – informował ostatnio burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Przebudowa ośmiu strategicznych dla gminy dróg wyniesie według kosztorysów blisko 27,5 miliona złotych, dofinansowanie do tych projektów to prawie 22 miliony złotych! Wydaje się więc, że gmina skorzysta z naprawdę doskonałej okazji. To, że wnioski o wsparcie finansowe przeszły pierwszą weryfikację i zostały zatwierdzone na szczeblu wojewódzkim potwierdza Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek –„Cieszę się, że gmina Końskie dba o rozwój swojej infrastruktury i w kolejnym kwietniowym naborze również są wnioski z gminy Końskie, a jest ich osiem. One oczekują już na podpis pana Premiera i mam nadzieję, że ten podpis będzie i wszystkie osiem dróg będzie realizowanych. Wiem, że gmina jest przygotowana co jest bardzo ważne i jeśli tylko ta decyzja będzie to będzie mogła przystąpić do ich realizacji” – mówiła nam wojewoda Wojtyszek.

REKLAMA

Zmieni się między innymi ulica Piłsudskiego.

A jakie odcinki będą budowane w ramach wspomnianej rekordowej 22 milionowej dotacji? To naprawdę ważne i strategiczne dla gminy drogi: Ponad 6 milionów 600 tysięcy złotych ma kosztować przebudowa ulic: Piłsudskiego i ks. Granata w Końskich oraz Placu Kościuszki; niemal 8 milionów złotych to realizacja zupełnie nowej drogi od ulicy Kieleckiej do ulicy Spacerowej; prawie 1 milion złotych to budowa ulicy Wschodniej w Rogowie; niemal 2 miliony 800 tysięcy złotych pochłonie budowa ul. Jarzębinowej w Sielpi wraz z infrastrukturą oraz ścieżki rowerowej od Nowego Dziebałtowa do Sielpi terenami wiejskimi. Prawie 4 miliony i 900 tysięcy złotych kosztować będzie dalsza budowa ulicy Mostowej w Końskich – tym razem na odcinku od ul. Zielonej w mieście do ul. Odludnej w Rogowie; 1 milion złotych przeznaczony będzie na przebudowę drogi na gruntach wsi Sworzyce i Bedlno i wreszcie ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych pochłonie budowa dwóch nowych dróg gminnych – w Nowym Kazanowie oraz w Nowym Dziebałtowie. 

Do remontu ma być także ulica Wschodnia w Rogowie.

Decyzja odnośnie dofinansowań z Kancelarii Premiera powinna być znana w ciągu miesiąca. Jednocześnie wiemy już, że Urząd Wojewódzki lada dzień uruchomi kolejną transzę dofinansowań. W najbliższych tygodniach jednostki samorządowe ponownie będą mogły zgłaszać wnioski o przyznanie dotacji. Wiadomo już, że gmina Końskie zamierza ubiegać się o kolejne środki zewnętrzne.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Końskie: To może być drogowa rewolucja. Remonty za ponad 27 milionów! [wideo, zdjęcia]

  1. A ulica Północna, niby w mieście, a stan drogi jak z XIX w. Od 8 lat prosimy o remont, ale nie ma co się dziwić to tylko 4 głosy wyborcze to nie opłaca się robić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *