REKLAMA

Końskie: Trwa remont drogi krajowej numer 42 oraz remont linii kolejowej [wideo, zdjęcia]

Obecny tydzień to początek sporych kłopotów dla kierowców poruszających się przez gminę Końskie. Trwają utrudnienia na drodze krajowej do Kazanowa i na ulicy Partyzantów w Końskich. 

REKLAMA

Już od poniedziałku ruszył zaplanowany remont drogi krajowej numer 42 na odcinku Nowy Kazanów – Końskie. Pracę mają potrwać przez dwa miesiące: wrzesień i październik. Odcinek o długości około 2,8 km zyska nową nawierzchnię i oznakowanie poziome. Całość wyceniono na kwotę ok. 4 mln złotych. Na odcinku objętym remontem prowadzony jest ruch wahadłowy i sterowany jest on światłami.

To jednak nie koniec utrudnień dla kierowców w gminie Końskie.  W związku z remontami linii będzie zamknięty przejazd kolejowy na drodze krajowej 42 przy ulicy Partyzantów w Końskich. Utrudnienia trwać będą do piątku 13 września do godziny 22:00. Na ten czas PKP z zarządcami dróg i służbami publicznymi wyznaczyło objazd. Pojazdy kierowane będą od strony centrum ulicami 1 Maja, a następnie Fabryczną. Natomiast te wjeżdżające od Stąporkowa w okolicach miejscowości Czerwony Most i Pomyków powinny skierować się na ulicę Krzywą, a dalej Górną, nimi dotrzeć do Fabrycznej, a następnie 1 Maja (mapa objazdów dostępna jest w artykule TUTAJ)

REKLAMA

Postęp prac będziemy śledzić i informować o nich w naszym serwisie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *