REKLAMA

Końskie: Ulica Mostowa jest już przejezdna! [wideo, zdjęcia]

Prace przy przebudowie ulicy Mostowej w Końskich aż do ulicy Odludnej, czyli tak naprawdę do Rogowa zostały już ukończone. Trakt czeka na odbiór i oficjalne otwarcie, ale jest już przejezdny. 

REKLAMA

To jedna z większych inwestycji realizowana w ostatnim czasie na terenie gminy Końskie. Przypomnijmy, że jakiś czas temu w ramach projektu mobilności miejskiej wyremontowano pierwszy odcinek Mostowej prowadzący od ulicy Wojska Polskiego, pod wiaduktem, aż do ulicy Zielonej. Teraz powstała dalsza część tej ważnej drogi – rondo łączące ulice Zieloną, Młyńską i Mostową oraz dalszy ciąg traktu aż do ulicy Odludnej – to około 700 metrów niemalże od zera zbudowanej jezdni, chodnika i trasy rowerowej.

REKLAMA

Prace rozpoczęte w grudniu zakończono kilka dni temu. Odpowiadała za nie firma ALBUD. Oprócz nawierzchni bitumicznej, którą poruszać będą się auta powstały też pobocza, chodniki i ścieżka rowerowa.  W ramach inwestycji powstały także: obiekt mostowy, oświetlenie drogowe oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Koszt inwestycji to ponad 3,5 miliona złotych, w tym 60%, czyli prawie 2,2 miliona złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

3 thoughts on “Końskie: Ulica Mostowa jest już przejezdna! [wideo, zdjęcia]

  1. Brak wyobraźni przy projektowaniu, droga mogla byc bezpośrednio podpięta do ronda. A ja nadal czekam na remont ul. Browarnej, koło cmentarza chyba lepiej bylo by zerwac asfalt di kostki brukowej, bylo by raczej równiej.

  2. Już widzę duży ruch przechodniów i rowerów na tyle gęsty, że potrzeba była robić tak szeroki chodnik. To nie jest centrum miasta i na pewno czegoś takiego nie będzie(no chyba że ktoś postanowi przeprowadzić pielgrzymkę lub pochód). Ale tak to już zazwyczaj jest, gdy projekty znajdują rządowe dofinansowanie i musi być tak jak postanowi urzędnik. Szkoda tylko zmarnowanych pieniędzy podatników które mogły zostać w kieszeni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *