REKLAMA

Końskie: Ulice Kolejowa, Rzeczna i Północna doczekają się budowy? [wideo, zdjęcia]

Są w Końskich drogi, których nie ma na mapach geodezyjnych. Mowa o ulicach Kolejowej, Rzecznej i Północnej, które dotychczas należały do Polskich Kolei Państwowych. Wieloletnie starania gminy Końskie przyniosły jednak skutek i trakty te są w trakcie zmiany właściciela. To zaś oznacza w niedalekiej przyszłości ich remont. 

REKLAMA

Przy Kolejowej, Rzecznej czy Północnej stoją budynki, prowadzą one także do firm, a drogi te dotychczas nie istniały na żadnych geodezyjnych mapach, które znajdują się w Starostwie Powiatowym. Dotychczas były bowiem własnością prywatną Polskich Kolei Państwowych. Nikt więc nie chciał w nie także inwestować. Od wielu lat gmina Końskie starała się o przejęcie dróg by móc je tak naprawdę zbudować od nowa. Udało się to dopiero w ostatnich miesiącach –„Od 2009 roku gmina Końskie prowadzi starania o przejęcie własności gruntów niezbędnych do budowy kilku ulic w Końskich. To ulice: Kolejowa, Rzeczna, Północna, a więc takie drogi przy których są domy, ale które są w terenie tak zwanym zamkniętym i należącym do PKP. Po tylu latach mamy pierwsze jaskółki zmian. W ubiegłych latach udało nam się uzyskać zgodę na wydzielenie z działek kolejowych fragmentów niezbędnych do budowy tych dróg, a teraz podejmujemy uchwałę o zgodzie na ich nieodpłatne przejęcie w oparciu o negocjacje prowadzone od lat z PKP”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Pierwsza decyzja dotycząca ulicy Kolejowej została już podjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Końskich. Gmina w kolejnych miesiącach zamierza uregulować także stan prawny ulic Rzecznej i Północnej –„Z chwilą kiedy my uzyskamy tytuł prawny do tych gruntów możliwe będzie zaprojektowanie i zbudowanie dróg” – deklaruje włodarz.

Dodajmy, że PKP ma przekazać koneckiemu samorządowi działki, na których znajdują się ulice całkowicie bezpłatnie.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie: Ulice Kolejowa, Rzeczna i Północna doczekają się budowy? [wideo, zdjęcia]

  1. […] i Północnej gminie Końskie przez Polskie Koleje Państwowe, co umożliwiłoby ich remont (TUTAJ). Okazuje się jednak, że mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać na ich […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *