REKLAMA

Końskie: Urząd, Wiejski Dom Kultury i szkoła do remontu! [wideo]

Po tym jak w ostatnim roku gmina Końskie dokonała termomodernizacji szkół w Rogowie, Kazanowie i Modliszewicach teraz zamierza realizować kolejne podobne projekty. W najbliższych miesiącach wyremontowane mają zostać: drugie skrzydło Zespołu Parkowo-Pałacowego, w którym mieści się część wydziałów urzędu, Szkoła Podstawowa w Nieświniu i Wiejski Dom Kultury w Kornicy. 

REKLAMA

Wszystkie trzy termomodernizacje mają kosztować gminę 6 milionów 700 tysięcy złotych. Pierwsze prace rozpoczną się w Kornicy, gdzie urząd już rozstrzygnął przetarg. Za chwilę ogłoszone zostanie postępowanie dla szkoły w Nieświniu. Najbardziej skomplikowany temat to zaś remont skrzydła pałacowego. Tutaj niemal na każdą ingerencję potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków i to ta inwestycja pochłonie aż 2/3 ze wspomnianych 6 milionów i 700 tysięcy złotych.

REKLAMA

Burmistrz Krzysztof Obratański planuje przetarg na remont urzędu ogłosić jesienią, a pierwsze prace wykonać zimą. Włodarz szacuje, że dzięki temu gminie uda się zaoszczędzić na tych pracach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *