REKLAMA

Końskie: W piątek casting do filmu Magnezja!

Jest szansa by pojawić się na szklanym ekranie wspólnie z takimi gwiazdami polskiego kina jak Maja Ostaszewska, Borys Szyc, Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, czy Andrzej Chyra. Już w piątek w Końskich odbędzie się casting do filmu „Magnezja”. Obraz kręcony będzie między innymi w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Poszukiwani są mężczyźni, a stawka za dzień nagrań to 140 złotych. 

REKLAMA

„Magnezja” ma być wschodnim westernem z dużą dozą czarnego humoru oraz kryminału. Akcja filmu toczy się na pograniczu polsko-sowieckim w 20-leciu międzywojennym. A w opisie udostępnionym przez dystrybutora czytamy:

REKLAMA

Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów…

Pierwsze klapsy już za twórcami filmu. Obraz wyreżyseruje Maciej Bochniak, który wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem jest także odpowiedzialny za scenariusz. W najbliższych dniach filmowcy będą realizować zdjęcia w Maleńcu w gminie Ruda Maleniecka oraz w okolicach. Natomiast już w piątek w godzinach 11-17 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbędzie się casting na statystów. Oczekiwani są mężczyźni w wieku od 18 do 70 lat. Zakwalifikowani do grupy statystów zaproszeni będą do realizacji filmu, co ma mieć miejsce w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu już wkrótce. Każdy statysta za dzień na planie filmowym otrzyma 140 złotych. By sprawdzić czy piątek 13-go okaże się szczęśliwym filmowym trafem wystarczy przyjść do Domu Kultury w Końskich, który mieści się przy ulicy Mieszka 1-go 4. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *