REKLAMA

Końskie: W poniedziałek ważna sesja w gminie

Poniedziałkowa sesja Rady Miasta i Gminy Końskie może zakończyć się nawet… referendum w sprawie odwołania burmistrza Krzysztofa Obratańskiego. To mało prawdopodobne, choć możliwe. Dodatkowo sesja ma odbyć się po raz pierwszy przy realnym, a nie wirtualnym udziale wszystkich radnych od czasu rozpoczęcia pandemii. 

REKLAMA

Dlaczego to tak ważna sesja? Przede wszystkim dlatego, że przed rokiem burmistrz Krzysztof Obratański nie otrzymał wotum zaufania. Stało się tak, ponieważ tuż przed sesją pękła koalicja Samorządnych Ziemi Koneckiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. W efekcie zawiązała się nowa: Samorządnych z radnymi Lewicy przy wsparciu radnych niezależnych. Wydaje się, że to nowe porozumienie rządzące obecnie gminą jest stabilne i tym razem Obratański otrzyma wotum zaufania. Jeżeliby jednak stało się inaczej to w świetle nowych przepisów  w gminie może dojść do referendum (po dwóch tygodniach radni mogliby zdecydować o ew. utworzeniu referendum), a mieszkańcy opowiedzą się za tym czy chcą by Krzysztof Obratański dalej rządził Końskimi.

REKLAMA

Wyjątkowość sesji podkreśla też fakt, że po raz pierwszy od wielu miesięcy odbędzie się ona w trybie stacjonarnym, a nie zdalnym. Wszyscy radni spotkają się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. Oprócz głosowania nad absolutorium i wotum zaufania będą musieli pochylić się też nad kilkoma ważnymi uchwałami. To między innymi kwestia lokalizacji nowych przystanków komunikacji publicznej, nadanie imienia rondu u zbiegu ulic Zielonej, Młyńskiej oraz Mostowej, czy drogom w Nowym Kazanowie.

Na koniec sesji przewidziano czas na informacje, oświadczenia, wolne wnioski i sprawy różne. Możemy się więc spodziewać, że spotkanie radnych potrwa długo. Początek sesji już w poniedziałek o godzinie 9:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *