REKLAMA

Końskie: Wspieram protest, wieszam plakat!

Protesty kobiet i wspierających je mężczyzn przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który oznacza zaostrzenie prawa aborcyjnego w kraju wciąż trwają. W Końskich miał miejsce jeden protest uliczny (relacja TUTAJ), a teraz rusza akcja plakatowa. W sobotę będzie można odbierać specjalne plakaty, a wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ (by je zobaczyć należy dołączyć do wydarzenia). To akcja pt. „Wspieram, wieszam plakat”. Plakaty zostały zakupione ze środków zebranych przez konecczan na specjalnej internetowej zrzutce – miało to miejsce jeszcze przed protestem ulicami miasta. 

REKLAMA

Strajki kobiet w całym kraju nie ustają. Przez ostatnie tygodnie były one gaszone przez służby, a także kontrprotesty. Z uwagi choćby na epidemię nie są one już tak duże jak na początku. Wpływ na to ma prawdopodobnie także brak publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez organy rządowe, co zdaniem wielu prawników oznacza po prostu nie wejście w życie tego wyroku.

REKLAMA

Wiele osób chce wyrazić gest solidarności z protestującymi i dla nich powstała konecka edycja akcji „Wspieram, wieszam plakat” – „Mamy do rozdania z poprzedniej zrzutki 400 plakatów i kilkadziesiąt wlepek „Strajk Kobiet”. […]. Jeśli potrzebujecie kilka sztuk, to nie ma sprawy, aby tylko dla wszystkich wystarczyło” – możemy przeczytać na specjalnym facebookowym wydarzeniu.

O tym jak i gdzie możecie odebrać plakat przeczytacie w wydarzeniu – TUTAJ (by przeczytać szczegóły należy dołączyć do wydarzenia).

REKLAMA

7 thoughts on “Końskie: Wspieram protest, wieszam plakat!

  1. Ludzie nie dajcie z siebie robić idiotów ,to lewactwo chce Was wykorzystać do walki z rządem
    tu nie chodzi o żadne prawa kobiet,teraz to już nie każą malować wulgarnych haseł na ścianach kościołow, teraz proponują, koktajle Mołotowa na kościoły, sa już plakaty ,warto by było zakupić partię tych plakatów, i wysłąć do Brukseli,czy w tych kompletach jest tez koktajlik
    Mołotowa,Czy w tej akcji plakatowej weżmie udział stojący na odwachu w,poruchawce z pażdziernika tow lewak rodem z Końskich.

  2. Kierowca bombowca 28 listopada 2020 at 15:58 - Reply

    Niestety głupota ludzka nie zna granic, plakaty przyklejane nawet na znakach drogowych. Głupocie mówię stanowcze nie!!!

  3. Jaka fala oburzenia pisowskie s****y. Jesteście zwykłymi sprzedawczykami. Gdyby Żółtek obiecywał w kampanii wyborczej to samo co Duda miałby takie same szanse jak on, bo nie zależy wam na dobru całej ojczyzny tylko na tym żeby wam samym było w du*e ciepło. Banda s****eli i terrorystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *