REKLAMA

Końskie: Zakończyło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2021

W poniedziałek zakończyło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2021 w gminie Końskie. Mieszkańcy miasta i gminy mogli wesprzeć jeden z sześciu projektów, z których trzy zostaną zrealizowane ze środków gminnych. Czekamy na ogłoszenie wyników. 

REKLAMA

Wyniki głosowania poznamy do 9 listopada. Wtedy oprócz zwycięskich projektów poznamy także ilu mieszkańców zaangażowało się w inicjatywę koneckiego samorządu. Samorząd w Budżecie Obywatelskim 2021 przeznaczy po około 100 tysięcy złotych na trzy zwycięskie projekty.

REKLAMA

Dotychczas w ramach tej inicjatywy mieszkańcy mogli zdecydować o rozdysponowaniu 500 tysięcy złotych na pięć projektów, które otrzymywały największą liczbę głosów. W Budżecie Obywatelskim 2021 zwycięskie są tylko trzy projekty, o czym podczas jednej z sesji Rady Miejskiej opowiadał burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański –„Mamy bardzo mało twardych, pewnych danych odnośnie tego jak będzie wyglądała sytuacja gospodarcza gminy Końskie w roku następnym. My z jednej strony jesteśmy przywiązani do budżetu obywatelskiego, bo on się w Końskich sprawdził, budzi ogromne zainteresowanie, a tysiące ludzi bierze udział w głosowania. Z tego tytułu warto ten społeczny ruch pielęgnować. Z drugiej strony na dzisiaj mamy bardzo duże tąpnięcie dochodów i nie wiemy jak będzie z nimi w roku przyszłym. Projekt przewiduje, że wyodrębniamy budżet obywatelski w budżecie roku przyszłego. Ograniczamy jednak jego finansowy zakres z 500 tysięcy złotych do 300 tysięcy złotych i z 5 do 3 zadań o maksymalnym kosztorysie 100 tysięcy złotych” – uzasadnia zmianę Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Przypomnijmy, że każdy z mieszkańców gminy Końskie mógł oddać głos na 1 z 6 zgłoszonych i zatwierdzonych formalnie zadań. Poniżej ich lista:
1. Remont budynku biblioteki publicznej miasta i gminy Końskie – filia w Dziebałtowie
2. Budowa dwutorowej bieżni lekkoatletycznej do biegu na 60 m zakończonej skocznią w dal w ZOP w Pomykowie
3. Modernizacja skateparku przy ul. Południowej w Końskich
4. Budowa placu zabaw w miejscowości Gatniki
5. Utwardzenie terenu poprzez położenie dywanika asfaltowego drogi wewnętrznej oraz urządzenie miejsc parkingowych w miejscowości Fidor
6. Modernizacja nagłośnienia w hali sportowej, ul. kpt. Stoińskiego 3, 26-200 Końskie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *